Dobia për një sport pa ndotje

Të gjithë dëshirojmë të bëjmë sport, të marrim pjesë në aktivitete lokale apo edhe evente me…

Continue Reading

Akademia e Futbollit në Durrës, kompleksi tani edhe më pranë

Fondacioni “Dyrrah City Football Academy” ka përzgjedhur “Futboll Club Dinamo City” si fituesin e procedurës për…

Continue Reading

Presidenti i FIFA: Masa më të ashpra ndaj racizmit në futboll

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino e përsëriti thirrjen e tij për masa më të ashpra për…

Continue Reading

Shuhet legjenda e Brazilit, i vetmi që ka fituar 4 herë Kupën e Botës në futboll

Legjenda e futbollit brazilian, Mario Zagallo, ka vdekur në moshën 92-vjeçare. Ai është i vetmi që…

Continue Reading

Tronditet futbolli spanjoll, Sergio Ramos rezultoi me doping, por UEFA mbuloi rastin

Një skandal i madh dopingu ka tronditur Spanjën. CELAD (Agjencia Spanjolle Anti-doping), dyshohet se mbronte disa…

Continue Reading

Superliga/ Perez: “Triumfoi liria, futbolli do të jetë në lartësinë e shekullit XXI”

Pas njohjes së vendimit të Gjykatës së Drejtësisë të Bashkimit Europian, vjen dhe reagimi i presidentit…

Continue Reading

Miratohet projekti i Superligës, reagon klubi i Barcelonës: “Një epokë e re e futbollit” spak

Klubi i Barcelonës ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës së Drejtësisë së Bashkimit Evropian dhe shpreh…

Continue Reading

“U godit me thikë”/ Ish-sulmuesi i njohur shtrohet në spital

Ish-futbollisti argjentinas, Ezequiel Lavezzi, është shtruar në spital këtë të mërkurë në qytetin bregedetar të Uruguait,…

Continue Reading

Partizani ngre Superkupën, falë edhe një penalltie të humbur nga Egnatia  

Partizani është fitues i Superkupës së Shqipërisë. Për trofeun të kuqtë fituan 1-0 ndaj Egnatiay në…

Continue Reading

La gruan për t’u martuar me mbesën e saj, sulmuesi i njohur do të bëhet sërish baba

Sulmuesi brazilian, Hulk do të bëhet sërish baba. Partnerja e re është mbesa e ish-gruas së…

Continue Reading

Java e 17-të/ Tirana në krizë, Vllaznia ‘ngjit shkallët’, Laçi pas 6 javëve ‘shterpë’ gjen fitoren ndaj Skënderb

Kjo fundjavë rezervoi spektakël me klasiken e futbollit shqiptar Tirana-Vllaznia, ndeshje kjo që u fitua nga…

Continue Reading

Ndërpritet sfida e Premier League, mbrojtësi rrëzohet papritur në fushë

Bornemouth-Luton është ndërprerë në minutën e 66’, pasi mbrojtësi i miqve, Tom Lockyer është rrëzuar pa…

Continue Reading