BLOG

Në pritje të vendimit të Apelit, Beleri hap tjetër betejë në Gjykatën e Lartë

Teksa Gjykata e Apelit është tërhequr për të marrë një vendim përfundimtar për Alfred Belerin, kryebashkiaku…

Continue Reading

Veliaj inspekton “5 Majin”: Sulmohemi sepse opozita nuk di të bëjë asnjë punë për qytetarët

Dy godina të reja në lagjen “5 Maji” në Tiranë janë në përfundim dhe shumë shpejt…

Continue Reading

Katër të vdekur dhe pesë të zhdukur brenda pak ditëve, ç’po ndodh me turistët në Greqi?!

Katër turistë të vdekur dhe pesë të zhdukur brenda disa ditëve në Greqi, janë shifra shqetësuese…

Continue Reading

Shkelën perimetrin dhe rrezikuan jetët e pushuesve, bllokohen dy mjete lundruese në Vlorë

Policia Kufitare dhe Njësia Policore Detare në Vlorë kanë bllokuar dy mjete lundruese të cilat shkelën…

Continue Reading

“Nxirrini armët nga magazinat!” Stoltenberg: NATO do të përballet me diçka që nuk e ka menduar kurrë

Në të ardhmen e afërt NATO do të mund të përballet me diçka me të cilën…

Continue Reading

Basha rrëfen bisedën me Bushin për Kosovën: Më tha se “jam qitës më i shpejtë se Putini”

Lulzim Basha ka zhvilluar një Podcast në Prekaz, nga Kulla e Jasharëve, me rastin e 25-vjetorit…

Continue Reading

“Është tregtari më i mirë”, Trump sulmon Zelenskyn: Sa herë vjen në SHBA, ikën me 60 mld dollarë

Donald Trump ka një qëndrim ndryshe nga administrata Biden për luftën në Ukrainë dhe këtë nuk…

Continue Reading

Hedh kanabisin dhe tenton të largohet, por “Shqiponjat” tregohen më të shpejtë

https://javanews.al/hedh-kanabisin-dhe-tenton-te-largohet-por-shqiponjat-tregohen-me-te-shpejte/

SONDAZHI / Rama merr sot 79 mandate, Berisha 46. Doshi, një deputet më tepër se Meta. Parlamenti, me 10 parti…

Nga Eduard Zaloshnja Meqë Berisha e fitoi vulën e PD-së zyrtarisht dhe Basha ka deklaruar se…

Continue Reading

Ndikimi i Kinës në Amerikën Latine, po nxjerr anët e errëta! Si Pekini po ushtron “presion”…

Ndikimi gjithnjë e më i madh i Kinës në Amerikën Latine po nxjerr tani anët e…

Continue Reading

Sulmuan pronarin e marketit dhe i plagosën dy djemtë, arrestohet shqiptari e rusi në Greqi

Një 30-vjeçar shqiptar dhe një 46-vjeçar rus janë arrestuar nga policia greke pasi u përfshinë në…

Continue Reading

Investigimi i BBC: Roja bregdetare greke ka hedhur emigrantët në det, ka shkaktuar vdekjen e dhjetra refugjatëve

Në një artikull të gjatë, BBC raporton se roja bregdetare greke ka shkaktuar vdekjen e dhjetra…

Continue Reading