Heroinat e Kosovës xhindosën Vuçiç! Osmani tallet me presidentin serb: Po flet si pas një traume

“Ai ka bërë një sërë deklaratash pos traumatike.” Kështu i është përgjigjur presidentja e Kosovës, Vjosa…

Continue Reading

Frikë për përshkallëzim të tensioneve në Ballkan, komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Komandanti suprem i Forcave të NATO-s për Evropën dhe komandanti i Komandës Evropiane të Ushtrisë Amerikane,…

Continue Reading

Opinioni në median amerikane, Putini dëshiron të nisë një luftë në Ballkan, sytë te Kosova

“Putini dëshiron një luftë në Ballkan”. Kështu titullohet një opinion i publikuar në median prestigjioze amerikane,…

Continue Reading

Mungoi në Samitin e Tiranës, Baze: Kurti vuan nga mania se duhet të jetë në qendër të vëmendjes aty ku shkon

Gazetari shqiptar Mero Baze ka kritikuar ashpër kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për mungesën e tij…

Continue Reading

Gjendet i vdekur biznesmeni, për zhdukjen e tij ishin arrestuar më herët dy vajza shqiptare

Është gjetur i vdekur biznesmeni 66 vjeçar Musah Hamiti i cili ishte shpallur i zhdukur nga…

Continue Reading

‘Dështimi amerikan në Kosovë’, Politico: Washingtoni interesohet për biznes pas lufte

“Si dështoi Amerika në Kosovë”. Është ky titulli i revistës prestigjioze Politico, me autor Matthew Karnitschnig.…

Continue Reading

Kosova, “kokë turku” në OKB, Serbia dhe Rusia e thonë hapur: Duhet mbajtur me ushtri qetësia

Në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, në mbledhjen e jashtëzakonshme, u diskutua për situatën në Kosovë.…

Continue Reading

Çfarë janë strukturat paralele serbe? “Kanceri” që po gërryen Republikën e Kosovës

Edhe pse Kosova për pak ditë feston 16-vjetorin e shtetësisë, strukturat paralele serbe vijojnë të operojnë…

Continue Reading

Armë, telefona dhe dokumente, çfarë u sekuestrua nga operacioni i policisë së Kosovës në Veri

Të enjten, policia e Kosovës ka realizuar një bastisje në dy fshatrat në veri, në Banjskë…

Continue Reading

Kurti ngre alarmin: Radojiçiç po përgatitet për sulme të reja në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë të jashtëzakonshme për media së bashku me Ministrin…

Continue Reading

E rëndë/ Zhduket një person në lumin Buna! FSK zbarkon në Shqipëri për gjetjen e trupit

Një kontingjent i Forcave të Sigurisë së Kosovës ka mbërritur të premten në mëngjes në Shqipëri…

Continue Reading

Kurti: Çështja e të zhdukurve është problem kombëtar, Serbia të pranojë krimet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se çështja e personave të zhdukur me dhunë është problem…

Continue Reading