17.5 C
Tirana
Saturday, 23 October, 2021

POLITIKË

KRONIKË

Kuriozitete

Jeta e milionerit që vdiq duke gëlltitur helm në sallën e gjykatë pasi u shpall fajtor

Michael Marin ishte dikur një milioner i cili fluturonte me aeroplanin e tij privat, lundronte me një Rolls-Royce dhe madje mblodhi artin e Picasso-s. Por...

Dossier

Opinion

“Atdheu është aty, ku e ke barkun plot”

Nga Arikan Erkan Ka evenimente, ku si gazetar duhet të shkosh, sepse do të raportosh. Por jo për këtë akt...
- Advertisement -

Botë

Vrau gruan dhe akuzoi shqiptarët, vërtetohet lidhja paralele e pilotit grek: Donte të më ndante nga burri

Një dëshmi e re tronditëse ka dalë në dritë për vrasjen tragjike të Caroline Crouch. Një mik i pilotit grek, Babis Anagnostopoulos, ka thyer...

“Ballkani i Hapur”, deputeti shqiptar në Serbi: Vuçiç po luan me 2 standarde

Shaip Kamberi, deputet shqiptar përfaqësuesi i Luginës së Preshevës në parlamentin serb ka folur nga Shkodra për idenë e “Ballkanit të Hapur”. Deputeti vlerëson...

Rasti ‘Kavala’, Erdogan i hap luftë Sorosit: Turqia nuk është Shqipëria

Pas kthimit në Turqi pas vizitave të tij në Afrikë, Presidenti Erdogan iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve në avion dhe ai bëri komente të...

Njihuni me shtetin e parë evropian që lejon kultivimin e kanabisit në shtëpi

Luksembugu është shteti i parë evropian që do lejojë kultivimin e kanabisit në shtëpi, por jo pirjen e tij në publik. Të rriturit o...

20-vjeçarja publikon videon si drogohen vajzat në lokalet e natës: Mbeta gjysmë e paralizuar

Gjysmë e paralizuar dhe e shtrirë në shkallë, këto janë pasojat e drogës që i kishin hedhur në pije një studenteje 20-vjeçare që kishte...

Shëndet

Rakacolli shpjegon pse u vendos për dozë të tretë: Anti-trupat nuk janë baraz me imunitetin

Kryetaria e Komitetit Teknik të Eskpertëve Mira Rakacolli ka shpjeguar si do të bëhet vaksinimi me një dozë të tretë vaksine anti-COVID. E ftuar...

Komiteti i Ekspertëve: Qytetarët mbi 60 vjeç të vaksinohen me dozën e tretë

Komiteti i Ekspertëve mendon se niveli i masave shtrënguese do të mbetet i njëjtë. Ajo që Komiteti tërheq vëmendjen është zbatimi me rigorozitet i...

SPORT

Përballjet ndaj Hungarisë e Polonisë, Reja: Kërkoj 4 pikë në dy sfida, Xhaka nuk ka vend në kombëtare

Polonia është rivali ynë direkt në grupin kualifikues të Kupës së Botës 2022. Kombëtarja që në përbërje ka yje të mëdhenj të futbollit botëror...

Katari do të organizojë garën e parë në F1

Formula One ka konfirmuar që Katari do të organizojë për herë të parë një garë në datën 21 Nëntor. Çmimi i Madh i Katarit...

Donnarumma mendon largimin nga PSG, Juventus shfaq interes

Kalimi te Paris Saint Germain nuk ka shkuar ashtu siç duhet për Gianluigi Dobnarumma. Portieri kampion Europe si protagonist ka qenë më shumë në...

SOCIALE

KOSOVA

TË FUNDIT

MË TË LEXUARAT

Horoskopi

Horoskopi për ditën e diel, 24 tetor 2021

Dashi Mendoni mirë dhe gjatë para se të refuzoni ose pranoni një ofertë që sapo ju është paraqitur. Pyeteni veten:...

Kulturë

Nobeli për Paqen 2021 u jepet dy gazetarëve

Nobeli për Paqen, këtë vit u shkon dy gazetarëve. Ata janë Maria Resa nga Filipinet dhe Dimitri Muratov nga Rusia. Dy gazetarët janë themelues...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com