Samir Mane përballë studentëve të Harvard

Një grup prej më shumë se 50 studentësh dhe profesorësh të Universitetit Harvard kanë zhvilluar nje…

Continue Reading

Shkollat e mesme nga Ballkani Perëndimor do të aplikojnë për skemën e re të shkëmbimit

Eventi lançues i ciklit të dytë të Programit Rajonal “Supershkollat” nën moton “Shkëmbim për ndryshim”: Mundësi…

Continue Reading

COD “vibron” Kryeminsitrinë

Në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, Qendra për Hapje dhe Dialog (COD) dhe Creative Mornings…

Continue Reading

I doli emri tek emisioni i “RAI3”, flet Petritaj: Dy kontratat e dhurimit s’kanë asgjë kriminale, ishte detyrim për shkak të mbivendosjes

Pëllumb Petritaj, njeriu i lançuar në emisionin “Report” në televizionin italian “RAI 3”, si firmëtar në…

Continue Reading

Albatrosët në rrezik

Albatrosët janë zogj detarë ikonë që kalojnë pjesën më të madhe të jetës së tyre në…

Continue Reading

Pushteti pa limit i Akademisë së Shkencave, Fuga: Po ndalohet auditimi i performancës nga KLSH

Akademiku Artan Fuga, i ftuar ne A2 me Bruna Çifligun, tregon se pse është kundër procedurave…

Continue Reading

Gir Albania, rreth 150 Start-upe në Garë për Idenë më të Mirë. Fituesi, pjesë e Ringut Global të Start Up-eve

Fituesi, pjesë e Ringut Global të Start Up-eve Start-upet kanë një rëndësi të madhe në Shqipëri…

Continue Reading

Marrim më pak se fqinjët, të parafundit për pagën mesatare në rajon, kryeson Serbia

Një rritje e pagës mesatare në fund të 2023 me 10 mijë lekë nuk e përmirësoi…

Continue Reading

Ryanair do të rrisë çmimet e biletave. Kompania ajrore njofton vonesa në marrjen e disa avionëve të rinj

Shefi ekzekutiv i kompanisë Ryanair ka njoftuar se udhëtarët do të përballen me çmime më të…

Continue Reading

Çudira nga “Rolling Hills’, ja VIP-at që refuzojnë të paguajnë për mirëmbajtjen pasi kanë blerë qindra-mijëra euro banesat

Çudirat në Shqipëri nuk kanë fund, por ky më poshtë është një rast krejt i veçantë.…

Continue Reading

Nga pika e vdekjes në rizgjim, hekurudha Vorë-Hani i Hotit nis në 2025, do transportojë 2.3 mln pasagjerë

Nga pika e vdekjes në rizgjim. Pas marrëveshjes së huasë me Bankën Europiane për Rindërtim dhe…

Continue Reading

Pensionistët italiane zgjedhin Shqipërinë: Këtu kemi rilindur!

Pensionistët italianë kanë rilindur në Shqipëri. Me ketë titull e nis reportazhin e tij, Gabriele D’Angelo…

Continue Reading