Turi patriotik i Ramës dhe urgjenca e afrimit të shqiptarëve drejt vendit të tyre

Nga Skënder Minxhozi Pas Athinës, Milano. Siç e kishte njoftuar prej javësh Edi Rama vijon turin…

Continue Reading

Shkëlzeni dashka dhe leje, dhe kulla, dhe kauza

Nga Mero Baze Unë mendoja se do shqetësohej Erion Veliaj, por në fakt qenka alarmuar Shkëlzen…

Continue Reading

I plagosuri i vërtetë është shteti shqiptar

Nga Mero Baze Shtypi ka publikuar me pesë muaj vonesë një ngjarje e cila ngre pikëpyetje…

Continue Reading

Mos gërmoni, këtu s’ka asnjë thesar!

Nga Skënder Minxhozi Një barcaletë e vjetër thotë se kur një i pasur tentoi të fshehë…

Continue Reading

Nëse SPAK-ut i rruhet për Ilirin dhe Monikën, ka 11 banjo tek një vilë në Gji të Lalëzit

Nga Ardit Rada “Nuk më kërcet për SPAK-un”, tha Ilir Meta! “Nuk më rruhet as për burgun”,…

Continue Reading

Kush po xhiron film dhe kush po sheh interesin?!

Në janar të këtij viti, Ilir Meta, theu heshtjen kur u pyet nga media se pse nuk…

Continue Reading

Ku po shkon Ballkani?

Nga Leart Kola Diku nga viti 2008 ose 2009, kur punoja akoma për Lëvizjen, bashkë me…

Continue Reading

Basti i Erionit dhe Antiapologjia e Veliajt që shkon bashkë me erën

Nga Lorenc Vangjeli Nëse ka një ndeshje me rezultat të paracaktuar në Tiranë këto ditë, ai…

Continue Reading

Na morën Donald Trampin

Nga Frrok Çupi Edhe pse presidenti Trump u doli duarsh, mund të kishin gjetur një ngushëllim…

Continue Reading

Për zbulimin e radhës të injorancës

Nga Teuta Toska* Në vitin e parë të programit “Bachelor në gjuhë shqipe dhe letërsi” studentët…

Continue Reading

Historia e monarkut që e përkëdheli Republika dhe në fund e rrahu ish-gruaja

Nga Ardit Rada Është rasti i parë në histori që një Princ ta punësojnë si këshilltar…

Continue Reading

Skenar shumë i dobët i një princi që bën viktimën me një plak të thinjur, çfarë do t’i thotë të bijës kur të rritet

Nga Dorjana Bezat Elia është artiste. E kam duartrokitur kur e kam ndjekur në skenën e…

Continue Reading