Emigrantët, Sekretari i Jashtëm britanik javën e ardhshme në Tiranë, takime me Ramën e Begajn

Sekretari i Jashtëm britanik, David Cameron do të udhëtojë drejt Shqipërisë javën e ardhshme për të…

Continue Reading

“NATO, sot më e fortë”/ Hasani në Estoni: Shqipëria, qëndrim të palëkundur në mbrojtje të Ukrainës

Shqipëria vazhdon të mbajë një qëndrim të qartë dhe të palëkundur në mbrojtje të integritetit territorial,…

Continue Reading

Ambasadori i BE: S’jam në Shqipëri për të bërë rolin e pajtuesit. ‘Armëpushimi’ i brishtë i arritur duhet ushqyer…!

Ndryshe nga vende të tjera, klasa politike, qytetarët dhe media në Shqipëri shpesh i shohin diplomatët…

Continue Reading

Veliaj në Japoni, pritet nga kryetarja e Bashkisë së Tokios: Një mike e mirë dhe promotore e inovacionit

Gjatë vizitës së tij në Japoni, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj është pritur në takim nga…

Continue Reading

Tabaku, si rrallë herë flet për jetën private: Ja si ma vodhi zemrën bashkëshorti, shoku im më i mirë

Deputetja e PD, Jorida Tabaku ka mbajtur gjithmonë një profil të ulët të jetës së saj…

Continue Reading

“Doni të nxirrni llumin e shoqërisë nga burgu, të burgosurit politikë”, Berisha ‘tërbohet’ pas deklaratës së Ramës në podkastin me Frederik Ndocin

Shpifje të radhës e ka cilësuar Sali Berisha deklaratën e Edi Ramës në Podcastin me Frederik…

Continue Reading

Ish kryeparlamentari italian/ Miku u Nard Ndokës viziton Tiranën por takon Lindita Nikollën

Ferdinando Casini, ish-kryetar i Parlamentit italian, drejtues i demokristianëve të qendrës, është bërë i njohur në…

Continue Reading

“Berisha e Basha, të konsumuar”, Kadilli: Vetëm opozita e ndershme e “hedh në erë” qeverinë!

Reforma në drejtësi mbetet aleati i vetëm i opozitës, ndërsa vetëm një model i ri politik…

Continue Reading

“Unë të heq kapelën”, Frederik Ndoci në podcastin e Ramës: Faleminderit për punën që ke bërë

I ftuari i sotëm në podcastin “Flasim” të kryeministrit Edi Rama ishte artisti Frederik Ndoci. Artisti…

Continue Reading

Jorida Tabaku tregon dy gratë që vlerëson më shumë në politikën shqiptare

“Mua më pëlqen Majlinda Bregu nga e djathta, kurse nga e majta Eglantina Gjermeni për qetësinë…

Continue Reading

Betaja për ‘vulën’ në PD, Gjykata e Apelit cakton datën, rinis gjykimin në 11 qershor

Gjykata e Apelit në Tiranë ka caktuar 11 qershorin si datën kur do të rinisë sërish gjykimin e vulës dhe…

Continue Reading

BE akordon 1 miliardë euro për Shqipërinë, zv.ministri i drejtësisë: Disbursimi i fondeve fillon në qershor

Rreth 1 miliard euro do të përfitojë Shqipëria në kuadër të zhvillimit dhe rritjes ekonomike të…

Continue Reading