Nasip Naço: Kemi ekspansion policor. Duhen politika penale, jo amnisti e ngushtë

Në mungesë të 84 votave, Amnistisë Penale u tërhoq nga rendi i ditës së seancës plenare…

Continue Reading

Votimi i emigrantëve/ Mazniku: Është bllokuar nga ana e partizanizmit, por jo nga PS

Ministri Arbjan Mazniku thotë se çështja e votimit të emigrantëve ka vite që është shtruar për…

Continue Reading

Zelensky në Tiranë, Rama: Takimi do të kulmojë me një samit. Do të jenë të ftuar liderët nga Evropa Juglindore

Kryeministri Edi Rama, ka folur sot nga ekspozita “Ukraina, një krim lufte” në Kryeministri, në lidhje…

Continue Reading

‘Berisha do shkojë në kolibën e Gjuzit për të mbijetuar’, Ish deputeti i PD tregon pse Blinken nuk e takoi Bashën: S’ka protokoll, Rama i…!

I pyetur se përse Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken nuk e takoi kreun e PD…

Continue Reading

Protesta/ Salianji: Lulzim Basha është përfaqësuesi me i denjë i tradhtisë

Deputeti i Partisë Demokatike, Ervin Salianji foli në lidhje me protestën e opozitës së bashkuar dhe…

Continue Reading

“Amnistia”/ Nënkryetarja e PD: S’bëjmë pazar të turpshëm. S’bashkojmë votat për ligje në kurriz të shqiptarëve

Nënkryetarja e Partisë Demokratike Orjola Pampuri, e ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, duke folur për…

Continue Reading

Taksa e pronës/ 61 bashkitë në vend mblodhën 6.1 mld lekë gjatë vitit 2023

Vitin e shkuar, nga taksa e pronës 61 bashkitë grumbulluan më shumë para se në 2022-shin,…

Continue Reading

A është Shqipëria gati të anëtarësohet në BE? Rama: Të ndërtojmë një shtet të ngjashëm me anëtarët

Shqipëria është një nga nëntë vendet që tentojnë të anëtarësohen në BE. Cili është procesi dhe a…

Continue Reading

Marrëveshja për emigrantët, Rama: Shqipëria ra dakord të ndajë një barrë që Evropa duhet të përballojë e bashkuar

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur kalimin në parlament të marrëveshjes për emigrantët me Italinë, e cila…

Continue Reading

Ligji për zonat e mbrojtura/ Tabaku: Në shkelje të direktivave të BE, do përfitojnë 12 deputetë të PS-së

Deputetetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, mbajti një deklaratë për media në përfundim të seancës plenare,…

Continue Reading

Operacione të përbashkëta kundër krimit! Balla takim me drejtorin e NCA

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka takuar Drejtorin e Përgjithshëm të Agjencisë Kombëtare Kundër Krimit Graeme…

Continue Reading

Votohet sot në Kuvend marrëveshja për emigrantët, Amnistia “peng” i 84 votave, opozita nuk e voton

Ditën e sotme, marrëveshja me Italinë për emigrantët, e cila mori dritën jeshile nga Gjykata Kushtetuese…

Continue Reading