Pogradec\ Shpërthim me lëndë plasëse: Dyshohet se shënjestra ishte ish-i dënuari (EMRI)

https://javanews.al/pogradec-shperthim-me-lende-plasese-dyshohet-se-shenjestra-ishte-ish-i-denuari-emri/

Lezhë/Plagosi me armë zjarri 27 vjeçarin se i ngacmoi të dashurën, arrestohet autori (EMRI)

Policia ka vënë në pranga autorin e plagosjes me armë zjarri ditën e sotme në plazhin…

Continue Reading

Pse digjen makinat në Shqipëri? Shkrumbohet automjeti në aksin Thumanë-Rinas, shpëton mrekullisht shoferi

Në autostradën “Thumanë-Rinas” një autoveturë tip ‘Golf’ ka marrë flakë në ecje. Si pasojë, drejtuesi i…

Continue Reading

18 aksidente rrugore në ditë, Brataj thirrje: Kujdes alkoolin, vendosni rripat

Sezoni veror dhe sidomos muaji korrik ka shënuar numrin më të lartë të aksidenteve rrugore ku…

Continue Reading

DETAJE/ U vetëvra sot, Olsi Ibros i ishin bllokuar pasuritë, e shoqja në ‘arrest shtëpie’

Është vetëvrarë mëngjesin e kësaj të Shtune Olsi Ibro, një prej pronarëve të kompanive të mikrokredive…

Continue Reading

Me leje në Strasburg\ Fredi Beleri bën hapin e radhës për të fituar lirinë

Pa u rikthyer ende në burgun e Fierit ku do të duhet të kaloj në qeli…

Continue Reading

U gjet i dhunuar në Tiranë, ndërron jetë pas katër ditësh në koma Rigels Kaso

Rigels Kaso, i cili u gjet pak ditë më parë i dhunuar në kryeqytet, ka ndërruar…

Continue Reading

Zunë vijën bregdetare në Ksamil, shpallen në kërkim çifti i bashkëshortëve, sekuestrohen qindra çadra e shezlongë

Një çift bashkëshortvsh janë shpallur në kërkim nga policia, pasi dyshohet se kishin zaptuar 412 metra…

Continue Reading

U arrestuan pas dëshmive të Nuredin Dumanit, GJKKO jep vendimin për Agron Qafën dhe Florenc Çekrezin

Gjykata e Posaçme jep vendimin per te pandehurit Agron Qafa dhe Florenc Çekrezi. GJKKO dënoi Agron…

Continue Reading

Nuk ishte i pranishëm në seancën ndaj Berishës, Gjokutaj: SPAK-ut iu dha kohë 11 ditë për t’u njohur me fashikujt, ndërsa ne…

Avokati Genc Gjokutaj mungoi sot në seancën ndaj kreut të Partisë Demokratike Sali Berisha. Ai ka…

Continue Reading

Greqi/ Aksidentoi për vdekje turistin finlandez, pranga shqiptarit

Rreth orës 05:30 minuta, automjeti tip “Peugeot” i drejtuar nga Banush Aliaj, 34 vjeç, lindur në…

Continue Reading

Kërkohej nga Italia për trafikimin e 110 kg kokainë\ Pranga 39-vjeçarit me identitet fals ukrainas

Mësohet se i prangosuri qëndronte në Shëngjin, me dokumente false ukrainase. Dyshohet se i arrestuari ka…

Continue Reading
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com