Armët serbe në Sudan, raporti: Serbia po shkel traktatet për tregtinë e armëve

Armët serbe janë përdorur në konfliktin e përgjakshëm të Sudanit. Faktet janë bërë publike nga organizata…

Continue Reading

Policia belge ndalon shtatë të dyshuar për planifikim të sulmeve terroriste

Policia në Belgjikë ka ndaluar të enjten shtatë persona të dyshuar për planifikim të një sulmi…

Continue Reading

Brukseli i përgjigjet Kryeministrit të Serbisë: Mos bëni deklarata që vënë në pikëpyetje marrëveshjet me Kosovën

Kryeministri serb Millosh Vuçeviq deklaroi dje në Parlamentin e vendit të tij që “Republika e Serbisë…

Continue Reading

Kur një moment të ndryshon jetën/ I zhytur në borxhe, punëtori gjen diamantin me vlerë 95 000 dollarë

Pasuria e një punëtori indian ka ndryshuar brenda natës pasi ai gjeti një diamant masiv në…

Continue Reading

“Pas dështimit të Biden në debat, kishte një grusht shteti!”, Trump: Demokratët e dinin që ai do të humbte

Ish-presidenti Donald Trump kritikoi fjalimin e Presidentit Joe Biden nga Zyra Ovale, duke e quajtur atë…

Continue Reading

Në garë për Shtëpinë e Bardhë, ja “arma e fshehtë” që mund të bëjë Kamala Harris presidente të SHBA

Zëvendëspresidentja Kamala Harris, e cila kryeson qartësisht nominimin brenda demokratëve për të kandiduar për postin e…

Continue Reading

Shqiptari nxirret nga psikiatria dhe dëbohet me charter drejt Tiranës, dokumentet iu dorëzuan nga një mjek, por…

Një shqiptar i cili mbahej në një spital psikiatrik në Angli u dërgua drejtpërdrejt nga spitali,…

Continue Reading

“Po vepronin kundër interesave tona”, Kroacia shpall të padëshiruar tre politikanë nga Mali i Zi

Kroacia ka njoftuar Malin e Zi përmes një note drejtuar Ambasadës së Malit të Zi në…

Continue Reading

Rusia largon flotën nga Deti Azov, dronët rusë depërtojnë në Rumani, rritet alarmi nga NATO

Rusia ka tërhequr të gjitha anijet e saj nga Deti Azov. Lajmi është konfirmuar nga marina…

Continue Reading

38 dronë hidhen drejt Ukrainës, forcat ajrore deklarojnë se kanë rrëzuar 25

Forcat ajrore të Ukrainës deklaruan se janë përballuar me sulme të reja nga Rusia. 38 dronë…

Continue Reading

38 dronë hidhen drejt Ukrainës, forcat ajrore deklarojnë se kanë rrëzuar 25

Forcat ajrore të Ukrainës deklaruan se janë përballuar me sulme të reja nga Rusia. 38 dronë…

Continue Reading

Tajvani në ‘kolaps’: Mbi 8 mijë persona zhvendosen nga ishulli prej tajfunit

Tajfuni “Gaemi” ka sjellë problematika të mëdha në Tajvan dhe Filipine. Siç shkrujnë mediat e huaja,…

Continue Reading
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com