Greqia: Do të ndërtojmë “Kupolën e Hekurt” si Izraeli

Greqia do të zhvillojë një sistem të mbrojtjes ajrore të ngjashëm me Kupolën e Hekurt të…

Continue Reading

Gjyqi penal për ish-presidentin Donald Trump, përzgjidhen 7 anëtarët e parë të jurisë

NJU JORK – Shtatë anëtarët e parë të jurisë për gjyqin ndaj ish-presidentit Donald Trump për…

Continue Reading

SHBA -Kinë : Grupi financiar i punës mban takimin e katërt në Uashington.

  Takimi i katërt i grupit financiar të punës Kinë-SHBA, u mbajt të martën në Uashington…

Continue Reading

Aeroporti “zhytet” në ujë, pamjet nga Dubai po bëjnë xhiron e botës

Shiu i një viti ka shkaktuar përmbytje të mëdha në Dubai, ndërsa rrugët u kthyen në lumenj…

Continue Reading

“Skenari i makthit”: Izraeli po i shqyrton opsionet për t’iu përgjigjur Iranit

Sulmi i paparë i Iranit kundër Izraelit e ka shtyrë Lindjen e Mesme buzë një lufte…

Continue Reading

“Pa ndihma, Rusia do të fitojë”, Zelensky: SHBA po gabon me bllokimin e fondeve

Volodymyr Zelensky kërkon me ngulm që Kongresi Amerikan të zhbllokojë ndihmën prej 60 miliardë dollarësh për…

Continue Reading

Kroacia mban sot zgjedhjet parlamentare, garë e ashpër mes dy zyrtarëve të lartë të vendit

Kroacia mban këtë të mërkurë (17 prill) zgjedhjet parlamentare, të cilat pasojnë një fushatë që u…

Continue Reading

9 raketat iraniane që “shpuan” supermburojën, ja pse Izraeli i frikësohet kërcënimit nga Teherani

Shkurt 2024. Garda Revolucionare Islamike, e njohur si Pasdaran, organizon një stërvitje duke përdorur sisteme raketore…

Continue Reading

‘S’po gjente të dashur’/ Masakra me 6 të vrarë në qendrën tregtare në Australi! Babai i 40 vjeçarit: Ja pse shënjestroi vetëm gratë

Joel Cauchi, 40-vjeçari, i cili të shtunën goditi për vdekje gjashtë persona dhe plagosi 12 të tjerë…

Continue Reading

Tesla redukton kostot në mënyrë dramatike – Largohen 14 mijë punonjës, përfshirë edhe drejtues

Tesla shkurton fuqinë punëtore globale me më shumë se 10%. Në një e-mail drejtuar punonjësve, Elon…

Continue Reading

Pakti i Putinit me Ajatollahun, Irani mund të marrë sisteme mbrojtëse dhe avionë rusë për të luftuar me Izraelin

Zyrtarët ushtarakë rusë kanë mbështetur në fshehtësi Iranin me armatime dhe informacione, teksa kriza në Lindjen…

Continue Reading

Presidenti i Kinës Xi Jinping takohet me Kancelarin e Gjermanisë Olaf Scholz

Të martën paradite, Presidenti kinez XiJinping u takua në Pekin me kancelarin gjerman Olaf Scholz. Xi…

Continue Reading