Shqipëri-Spanjë, përfundon me kokën lart aventura e Kombëtares në Euro 2024

Ka përfunduar me humbjen 1-0 ndaj Spanjës aventura e Kombëtares sonë në Euro 2024.

Komenti i ndeshjes:

76′ – Asllani godet fuqishëm me të majtën, por topi përfundon jashtë.

64′ – Broja tenton nga brenda zonës, por Raya grushton. Shqipëria para barazimit.

47′ – Spanja shfaqet rrezikshëm në zonë me Joselu. Goditja e sulmuesit të Real Madrid krijon iluzionin e golit të dytë për iberikët.

46′ – Pjesa e dytë nis me zëvendësim nga De La Fuente. Le Normand merr vendin e Laportes në qendër të mbrojtjes.

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri-Spanjë me avantazhin e iberikëve.

45′ – Goditja e parë në portë për Shqipërinë. Asllani gjuan nga jashtë zonës, por predha e mesfushorit të Interit përfundon në duart e portierit Raja.

36’ – Mitaj gabon në largimin e topit, Olmo përfiton dhe mësyn në zonë por ndërhyrja e Laçit shmang gjuajtjen e tij në portë.

13′ – Ferran Torres kalon në avantazh Spanjën me një diagonale me të majtën nga brenda zonës.

1’ – Nis dueli në Dyseldorf.

Shqipëria zbret në fushën e “Merkur Spiel Arena” të Duseldorfit për të luajtur fatet e Europianit, teksa një fitore përballë Spanjës do të mund të na çonte në 1/8 për herë të parë në histori.

Formacioni i Shqipërisë: Thomas Strakosha, Ivan Balliu, Arlind Ajeti, Berat Gjimshiti, Mario Mitaj, Kristian Asllani, Ylber Ramadani, Qazim Laçi, Jasir Asani, Nedim Bajrami, Rey Manaj.

Formacioni i Spanjës: David Raya – Jesus Navas, Daniel Vivian, Aymeric Laporte, Alejandro Grimaldo – Mikel Merino, Martin Zubimendi, Baena – Ferran Torres, Joselu, Mikel  Oyarzabal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com