Trazirat në Kuvend/ Mblidhet sot Sekretariati i Etikës, PS çon emrat e 3 deputetëve për përjashtim

Partia Socialiste ka kërkuar përjashtimin e 3 deputetëve demokratë, pas trazirave të shkaktuara në Kuvend në seancën parlamentare të së enjtes.

Emrat e dorëzuar janë ai i Ervin Salianjit, i cili sipas PS është ndihmuar dhe nga deputet, Petrit Doda dhe Edmond Spaho.

Ndërkohë, Sekretariati i Etikës do të mblidhet sot në një seancë online, në orën 14:30.

Në njoftimin e Kuvendit thuhet se të përjashtuar nga mbledhja online e Sekretariatit janë deputetët Saimir Koreshi dhe Bledion Nallbati, për shkak të trazirave të seancës së kaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *