E qëllojnë me armë zjarri/ I riu shqiptar gjendet i shtrirë në gjendje të rëndë pranë bashkisë, ndërron jetë në spi

Një 34-vjeçar shqiptar raportohet se është vrarë me armë zjarri në Itali.

Ai është identifikuar si Klaudio Myrtaj dhe punonte për ndërtimin e rrugëve.

Sipas mediave italiane, ngjarja ka ndodhur pasditen e së shtunës në Cuneo.

34 vjeçari është gjetur në gjendje të rëndë i shtrirë në një punishte pranë bashkisë së qytetit por ka ndërruar jetë më pas në spitalin e Cuneos.

I riu shqiptar kishte mbërritur në Itali dy vite më parë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *