Vritet komandanti kryesor i Hamasit

Një komandant i Hamasit që besohet të jetë në mesin e atyre që urdhëruan sulmet e 7 tetorit në Izrael u vra gjatë natës në një sulm ajror, sipas Forcave të Mbrojtjes të Izraelit, dhe raportuar nga Jerusalem Post.

Burimi e quajti atë si Wael Asefa, komandant i batalionit Deir al-Balah të Hamasit të brigadës së kampeve qendrore të grupit.

Gazeta raportoi se ai u vra në një sulm të synuar nga forcat ajrore izraelite të dielën mbrëma, duke vepruar sipas informacionit të dhënë nga Shin Bet, agjencia e sigurisë së brendshme të Izraelit dhe drejtoria e inteligjencës ushtarake.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *