Rritet bilanci, mbi 11 mijë palestinezë të vrarë në Gaza

Numri i përgjithshëm i palestinezëve të vrarë në Rripin e Gazës është rritur sot në 11,240.

Kështu ka njoftuar ministria e Shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në enklavën e rrethuar nga Izraeli, shkruan Sky News.

Numri që prej 7 tetorit përfshin 4,630 fëmijë dhe 3,130 gra, sipas zëdhënësit të autoritetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *