Pa prisni pak, Drake ka edhe një vajzë 11-vjeçare?

Mesa duket, ‘lufta’ virtuale midis Drake dhe Kendrick Lamar nuk po përfundon.

Kendrick Lamar ka publikuar një diss për Drake. Sipas mediave, kënga ka strofa vargje dhe në çdo strofë Kendrick flet drejtpërdrejt për një anëtar të familjes së Drake, duke filluar nga djali i tij, Adonis, pastaj nëna e tij, babai i tij, vajza e tij e supozuar dhe në fund vetë Drake.

 

Kënga merr formën e një letre të hapur për djalin e Drake, Adonis, i cili u ekspozua në mënyrë të para botës në diss-in Pusha T, “The Story of Adidon”. Kendrick i thotë të voglit se babai i tij ka një ndikim të keq dhe se Drake ka shpenzuar shumë kohë për muzikën e tij dhe jo për të qenë një prind i mirë.

Kendrick flet për një vajzë 11-vjeçare, që dyshohet se Drake po e fsheh nga media.

“E dashur vogëlushe, më vjen keq që babai yt nuk është aktiv në botën tënde
Ai nuk angazhohet për shumë, por muzika e tij, po, kjo është e sigurt
Ai një narcisist, mizogjen, që jeton brenda këngëve të tij.”-thotë ai mes të tjerash.

Por Drake reagoi direkt në lidhje me pretendimet e Kendrick dhe në IG tha se ai nuk e ka idenë se për çfarë po flet reperi.

“Prisni, a mund ta gjejë dikush vajzën time të fshehur, ju lutem dhe ta dërgojë tek unë… këta djema po rrënohen,” shkroi ai, duke shtuar emoji duke qeshur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *