Lëkundje tërmeti në Greqi, ja magnituda dhe epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.3 është regjistruar këtë pasdite në Milos. Epiqendra e lëkundjeve sizmike ndodhet në det.

Sipas njoftimit të Institutit Gjeodinamik tërmeti ka ndodhur në orën 16:08.

Epiqendra e tërmetit ndodhet në zonën detare që ndodhet 32 ​​kilometra në jug-jugperëndim të Milos.

Thellësia fokale është 97.2 kilometra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *