Aksident i rëndë/ 22 vjeçari shqiptar hyn kundra-vajtje dhe i pret rrugën kamionit, 4 të plagosur rëndë në Kroaci

Nga aksidenti automobilistik në Kroaci, si pasojë e përplasjes së një automjeti me një kamion mbetën të plagosur 6 persona, 4 prej të cilëve shqiptarë.

Sipas mediave kroate, ka qenë 22 vjeçari shqiptar që drejtonte automjetin tip “Volksëagen” ai i cili për shkak të shpejtësisë së lartë ka hyrë në kahun e kundërt të lëvizjes së automjeteve duke u përplasur me kamionin që drejtohej nga një boshnjak.

Vazhdojnë hetimet lidhur me ngjarjen e rëndë.

Reklamo ne TiranaWeb

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *