Shfaqet ish e dashura e Matthew Perry, tregon shenjat që ai vdiq nga përdorimi i drogës

Matthew Perry, 54 vjeç, u gjet i vdekur në vaskën e tij të nxehtë më 28 tetor. Shkaku i saktë i vdekjes nuk dihet ende – deri më tani supozohet se ai është mbytur.

Tashmë ish-e dashura e Perry-t, Kayti Edwards, 47 vjeçe po flet hapur. Ajo beson se ylli i serialit ‘Friends”, i cili luftoi me varësinë nga droga dhe alkooli për dekada, u rikthye pak para vdekjes së tij – dhe kjo është arsyeja pse ai vdiq.

Kayti Edwards,

“E njoh Mateun dhe e di që ai thjesht nuk do të ishte mbytur. “Unë mendoj se ai mund të ketë marrë pilula një javë më parë,” tha Edwards për gazetën britanike “Sun”.

Sipas saj, Edwards dhe Perry u takuan për disa muaj në vitin 2006 dhe mbetën miq pas ndarjes.

Matthew Perry në rolin e Chandler, nuk ishte gjithmonë i kthjellët në setin “Friends”. Në kujtimet e tij “Miqtë, të dashuruarit dhe gjëja e madhe e tmerrshme”, ai shkruan: “Nëse u shëndosha, ishte alkooli. Kur jam i dobët, pi pilula”.

Rreth një javë para vdekjes së tij, Matthew Perry postoi një foto të logos së Batman-it që ai kishte instaluar në fund të pishinës së tij.

Për Kayti Edwards, ka disa shenja që Matthew Perry po përdorte drogë në kohën e vdekjes së tij:

Në Instagram, Perry kohët e fundit përdori pseudonimin “Mattman” për veten e tij, një kombinim i emrit të tij të parë Matthew dhe superheroit Batman. Sipas Edwards, ai e përdorte emrin vetëm kur ishte nën efektin e drogës. “Ai nuk e bëri këtë kur ishte esëll. Mattman doli kur ishte nën efekt dhe ndjehej i pathyeshëm,” tha Edwards.

Një nga fqinjët e Perry-t, 13-vjeçari Claudio, i tha BILD se do ta kujtonte gjithmonë atë si Mattman, “sepse kështu m’u prezantua mua. Ai më tha se ishte një fans i madh i Batman-it.”

Matthew Perry u shfaq në foton e tij të fundit në Instagram në pishinë në rezidencën e tij në Los Anxhelos, vetëm disa ditë para vdekjes së tij. Ai ka shkruar edhe për këtë foto: “Unë jam Mattman”

Postimi i fundit i Perry në Instagram tregon yllin e “Friends” vetëm në pishinë – ky është gjithashtu një tregues për ish të dashurën e tij se ai mund të ketë marrë drogë. Ajo pohon: Kur ishte lart, ai tërhiqej nga uji. “Ai gjithmonë donte të ishte në pishinë ose në xhakuzi.”

Aktualisht nuk ka asnjë provë që droga ishte e përfshirë në vdekjen e Perry. Sipas një teksti fillestar të toksikologjisë, në trupin e Matthew Perry-t nuk u gjetën as met kristal dhe as fentanil, një opioid sintetik. Megjithatë, një ekzaminim i detajuar toksikologjik është ende në pritje. Mund të duhen muaj derisa të dihet rezultati.

Sipas burimeve policore, në shtëpinë e aktorit të ndjerë janë gjetur antidepresivë, qetësues dhe një medikament për COPD (Sëmundja Kronike Obstruktive e Mushkërive)./Liberale.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *