Presidenti Begaj nderon kujtimin e Dëshmorëve: E deshën Atdheun më shumë se jetën

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, nderoi sot kujtimin dhe veprën e dëshmorëve të atdheut.

Në emër të kreut të shtetit  u vendos edhe një kurorë me lule pranë Monumentit “ Nëna Shqipëri”.

Mesazhi i plotë i Presidentit të Republikës, Bajram Begaj:

“Ata sigurisht që e deshën jetën e tyre, por më shumë deshën atdheun, ndaj dhe u martirizuan për atë që ne gëzojmë sot, lirinë.

Kurajo, patriotizmi, shpirti i tyrei i sakrificës deri në dhënien e jetës, kanë e do të kenë përjetësisht nderimin tonë.

Lavdi dëshmorëve të Atdheut!”

/a.r

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *