KURSI I KËMBIMIT SOT/ Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Sot, më 8 Dhjetor 2023, në tregun valutor pas rënies së ditëve të fundit monedhat e huaja, kryeisht Euro, kanë një rritje të lehtë.

Euro blihet me 101.4 lekë dhe shitet 102.4 lekë.

Dollari amerikan blihet me 94 lekë dhe shitet me 95 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 107.o1 lekë, ndërsa në shitje me 108.1 lekë.

Reklamo ne TiranaWeb

Paundi britanik blihet me 118 lekë dhe shitet me 119 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 68.9 lekë, ndërsa në shitje me 70.2 lekë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *