Izraeli: Operacionet në Gaza po shkojnë sipas planit, po e godasim fort armikun

Ministri izraelit i Mbrojtjes Yoav Gallad tha se trupat izraelite që operojnë në Rripin e Gazës po vazhdonin “sipas planit” dhe sulmet kundër terroristëve të Hamasit do të rriteshin.

“Forcat po vazhdojnë të përparojnë sipas planit dhe po e godasin fort armikun”, tha Gallant.

“Sulmi sistematik kundër terroristëve të Hamasit po zgjeron arritjet, do të vazhdojë dhe do të rritet”, shtoi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *