“Duhet të hiqni qafe të vjetrën”, 3 shenjat e horoskopit që do të ndahen në fund të nëntorit

Le të jemi të qartë: askush nuk dëshiron të prishë ose t’i japë fund marrëdhënies së tyre në nëntor ose kurrë. Ndarja, veçanërisht në fund të vitit është e vështirë emocionalisht dhe mendërisht, kështu që duhet të dimë se nëse kjo do të ndodhë vërtet, është sepse nuk kemi zgjidhje tjetër. Sezoni i Akrepit nuk është më i lehtë dhe hëna e re në Akrep më 13 nëntor mund të shkaktojë vetëm probleme.

Nga fundi i muajit gjithçka fillon të marrë kuptim pasi situatat që na lëndojnë marrin fund. Pastrimi po vjen, sado e vështirë të jetë për ne, veçanërisht nëse i përkasim një prej shenjave të mëposhtme:

Dashi
Ndoshta nuk e keni pasur në mendje që të ndaheni patjetër me personin që jeni, por as në këtë lidhje nuk jeni të lumtur. Pra, ju mendoni se viti po mbyllet, pse të qëndroni në një situatë që nuk ju pëlqen? Ju u përpoqët, por marrëdhënia nuk po përparon. Ju dëshironi që ky muaj të jetë pa stres, të relaksuar dhe pa stres. E kuptoni, sidomos pas datës 4 të muajit, kur Saturni kalon tranzit në shenjën e Peshqve, që dëshironi të rregulloni jetën tuaj dhe ajo që ju pengon është personi me të cilin jeni në një lidhje. Mërkuri në Akrep, në të njëjtën ditë, ju tregon se një situatë pozitive mund të lindë nga diçka që shkakton ndjenja negative. Mos harroni këtë.

Akrepi
Ndjenja e këtij muaji ka të bëjë me “urgjencën”. Ju e ndjeni fuqimisht nevojën për ndryshim dhe ai nuk mund të vijë nëse nuk hiqni qafe të vjetrën. Dhe ndërsa marrëdhënia juaj nuk i përket domosdoshmërisht “të vjetrës”, ajo është e lidhur pazgjidhshmërisht me të pasi nuk ka “ecur” përpara si ju. Pra, ajo që ju pengon është ajo që do të dëboni këtë muaj. Me shumë mundësi është marrëdhënia juaj. Tani, ju nuk i toleroni pengesat dhe gënjeshtrat. Kur Afërdita në Virgjëreshë formon një treshe me Plutonin në Bricjap në datën 6, ju do të jeni në gjendje t’i jepni një shtysë besimit tuaj. Kjo do të thotë që nëse jeni në mes të një ndarjeje ose sapo po filloni një… do të mund ta kaloni atë pa pasur një krizë të plotë nervore. Asgjë nuk është e lehtë, por do t’ia dalësh.

Bricjapi
Ndarja është gjëja e fundit që dëshironi të bëni me personin me të cilin jeni. Megjithatë, me afrimin e fundit të vitit, nuk mund të qëndroni më të qetë. Dhe ju do ta ndani atë vetëm për një arsye: nuk dëshironi ta çoni këtë marrëdhënie në vitin e ri. Duhet të dini se psikologjikisht mund ta përballoni dhe ideja e zvarritjes është vetëm diçka që do të sjellë stresin tuaj në vitin e ri. Ju mendoni se nuk keni më asgjë të përbashkët në marrëdhënien tuaj dhe dëshironi të vazhdoni më tej. Nëse problemi juaj më i madh ka qenë komunikimi i dëshirave tuaja, do të zbuloni se momenti juaj do të vijë më 9 nëntor, kur Mërkuri të hyjë në Shigjetar. Me këtë tranzit fitoni dhuntinë e komunikimit dhe kjo është ajo që ju duhet për të vazhduar me ndarjen. Varet nga ju që të mos e shtyni dhe ta shihni deri në fund. Çdo gjë do të bëhet sipas jush, nëse vërtet e dëshironi./Liberale.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *