Deputeti i PS e ‘pranon’: Garda ka qenë e armatosur siç thotë Berisha, por jo vetëm! Ja ‘arsenali’ që kishim dhe ne

Pas incidenteve të djeshme në Kuvend, deputeti vlonjat i Partisë Socialiste, Ilir Metaj, nëpërmjet një statusi në Facebook, ka ‘pranuar’ se gardistët e pranishëm në sallën e Parlamentit ishin të armatosur, sikurse pretendoi ish-kryeministri Sali Berisha.

Madje jo vetëm kaq, thotë ai.

“Sali Berisha thotë se në Parlament pati gardistë me armë.

Është e vërtetë.

Madje edhe shumica e deputetëve të PS, kishin me vete çadra-pistoletë, thika fluturuese dhe celularë-bomba”, shkruan me ironi deputeti i PS-së.

Një ditë më parë, Sali Berisha dhe Ervin Salianji pretenduan se gardisti që i mori flakadanin nga dora Salianjit, ishte i armatosur. Ndaj edhe në kushtet e “vetmbrojtjes” Salianji, e qëlloi me karrige. Incidentet po hetohen nga SPAK.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *