13.5 C
Tirana
Thursday, 2 December, 2021

Zjarre të frikshme përfshijnë gjatë natës Greqinë, banorët braktisin shtëpitë

Zjarre të frikshme kanë përfshirë gjatë mbrëmjes Greqinë.

Vatra masive u identifikua në zonën bregdetare Tinos.

Mediet greke njoftojnë se vendbanimet Ferro, Lychnaftia dhe Agia Varvara në Tinos u evakuuan paraprakisht.

Për shuarjen e zjarrit po operojnë 5 automjete me 10 zjarrfikës, ndërsa po dërgohen përforcime shtesë nga qytetet të ndryshme të vendit.

Në vendngjarje pos zjarrfikëses po asistojnë me depozita uji makineri private ndërtimi dhe disa vullnetarë.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com