4.5 C
Tirana
Thursday, 28 October, 2021

Zgjidhen anëtarët e Kryesisë së PS

Asambleja e Partisë Socialiste ka zgjedhur anëtarët e Kryesisë së PS.

Nga votimet kanë fituar Olta Xhaçka, Belinda Balluku, Evis Kushi, Blerina Gjylameti, Ogerta Manastirliu dhe Mimi Kodheli.

Ndërsa anëtarët burra janë shpallur fitues Ditmir Bushatu, Erion Braçe, Ilir Beqaj, Pandeli Majko, Arben Pëllumbi dhe Armando Subashi.

Nga kandidatura që ishin në votim, nuk kanë fituar Fatmir Xhafaj, Eduart Shalsi, Pjerin Ndreu, Ervin Demo, Ermonela Felaj, Milva Ekonomi, Klotilda Ferhati dhe Almira Xhangulla.  

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com