Zgjedhjet në Rrogozhinë do të përsëriten

 Zgjedhjet në Rrogozhinë do të përsëriten

Zgjedhjet në Bashkinë e Rrogozhinës do të përsëriten. Është ky vendimi i dhënë nga Kolegji Zgjedhor pas ankimimit të bërë nga koalicioni “Bashkë Fitojmë”, kandidati i së cilës nuk e pranoi humbjen duke bërë akuza për manipulime votash.

Në këtë mënyrë, do të duhet që Presidenti i Republikës të shpallë datën e zgjedhjeve të reja në Rrogozhinë brenda 4 javësh.

Bashkia e Rrogozhinës u fitua nga kandidati socialist Edison Memolla me diferencë të vogël votash përballë rivalit të tij Shkëlqim Hoxha. Ky i fundit bëri akuza se rezultati u përmbys te kutia ku votonin të burgosurit e Rrogozhinës, duke pretenduar për parregullsi dhe manipulime.

KUSH DUHET TA DREJTOJË PARTINË DEMOKRATIKE?

View Results

Loading ... Loading ...

Të ngjashme