• 31/03/2023

Zbuloni tiparet e personalitetit të partnerit tuaj sipas shenjës së zodiakut

 Zbuloni tiparet e personalitetit të partnerit tuaj sipas shenjës së zodiakut

Në varësi të së kaluarës suaj të takimeve, mund të jeni të vetëdijshëm për karakteristikat që nuk i dëshironi tek një partner, por ky artikull do t’ju ndihmojë të zbuloni karakteristikat me të cilat jeni në përputhje. Mund të mësoni më shumë për partnerin tuaj duke parë tiparet e personalitetit.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Aventurier, i sigurt, intim, i pavarur, largues

Duke qenë një Dash, ju pëlqen aventura dhe mund të dëshironi të kërkoni dikë me spontanitet për të provuar gjëra të reja. Ju vlerësoni hapësirën personale dhe të qenit i pavarur, por edhe social dhe keni qejf he të përziheni në ngjarje dhe festa. Ju gjithashtu jeni shumë intime, një partner i cili është seksualisht i pasionuar do t’ju mbajë të lumtur.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Financiarisht i qëndrueshëm, sensual, i rafinuar, i përkushtuar, i besueshëm

Ju vlerësoni paratë tuaja dhe merrni kohë për të konsideruar vendime të mëdha financiare si një shenjë e Tokës. Ju do të kërkoni dikë me një perspektivë të ngjashme financiare. Brenda dhe jashtë dhomës së gjumit, kërkoni dikë që është sensual. Dëshironi një partner që nxjerr më të mirën tek ju, duke qenë gjithashtu romantik dhe besnik.

Binjakët (21 Maj-20 Qershor)

Magjepsës, llafazanë, aventureskë, spontanë

Binjakët janë intelektualisht kuriozë dhe kënaqen duke biseduar me dikë që ka aftësinë për të bërë biseda interesante dhe gjithashtu humoristike. Kur bëhet fjalë për një partner, duhet të kërkoni për dikë që ka një përzierje të praktikës dhe aventurës. Ju jeni gjithashtu një realist, kështu që jeni tërhequr nga dikush që gjen kënaqësi në gjërat e vogla në jetë.

Gaforrja (21 Qershor-22 Korrik)

I orientuar drejt familjes, i qëndrueshme financiarisht, i ndjeshëm, krijues

Ushqimi i mirë është çelësi i zemrës suaj nëse jeni Gaforre. Pra, nëse zbuloni një partner që ndan pasionin tuaj për të ngrënë, mos e lini të largohet. Marrëdhënia juaj me familjen është shumë e rëndësishme për ju, kështu që kërkoni dikë që vlerëson kohën e familjes dhe e vendos atë në krye të listës së tyre të prioriteteve. Aftësia për të marrë vendime të forta financiare dhe për të qenë kreativ janë gjithashtu cilësi të rëndësishme për t’u kërkuar te një partner, kështu që takimi me dikë që ka këto të dyja këto mund të jetë ndeshja juaj perfekte.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

I shoqërueshëm, besnik, i ndjeshëm, i sigurt

Ju dëshironi një partneritet të bazuar në besimin dhe besnikërinë mbi gjithçka tjetër. Si Luan, lënia e një partneri mund të jetë e vështirë, ndaj sigurohuni që të jeni në një angazhim të fortë që në fillim të marrëdhënies suaj. Si rezultat, është e lehtë të kuptosh pse Luanët tërhiqen nga shokët e sigurt. Përveçse kanë një ndjenjë të mrekullueshme stili dhe janë fizikisht aktivë, Luanët i admirojnë gjithashtu. Për shkak të kësaj, keni nevojë për një partner që është i sigurt dhe do të jetë pranë jush pa marrë parasysh asgjë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Besnik, i organizuar, intelektual, i ndjeshëm, i qetë

Një partner që mund të kundërpeshojë tiparet tuaja astrologjike, duke qenë ende i qetë, mendjemprehtë, i organizuar mirë dhe besnik është i domosdoshëm. Për shkak të prirjes së shenjës suaj për t’u shqetësuar së tepërmi, Virgjëreshat duan një partner që mund t’i ndihmojë të ruajnë një ndjenjë qetësie.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Romantikë, tërheqës, të kujdesshëm, të përkushtuar, intelektualë

Si Peshore, ju kërkoni një partner dashurie që është romantik, i përkushtuar, spontan dhe i sjellshëm, si dhe i aftë për t’u përfshirë në biseda të gjata dhe domethënëse me ju. Ju vlerësoni punën e palodhur, prandaj përkushtimi është thelbësor për individin që po kërkoni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

I besueshëm, i pasionuar, i përkushtuar, i fortë, i sigurt

Për shkak se nuk merrni rreziqe në marrëdhënie, natyrisht dëshironi dikë të besueshëm dhe të përkushtuar që t’ju qëndrojë pranë në rrethanat më të këqija. Ju jeni gjithashtu në kërkim të afërsisë dhe pasionit të mirë, prandaj kërkoni dikë që ndihet rehat duke shkuar në thellësi të intimitetit.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Aventurier, i qetë, i besueshëm, i pavarur, energjik

Si një shenjë zjarri, ju jeni tepër energjik dhe mund të kërkoni një shok që është aq aventurier dhe i pavarur sa ju. Ju gjithashtu do të dëshironi që ata të jenë të besueshëm dhe besnikë, si dhe të respektojnë hapësirën tuaj personale.

Bricjapi (21 Dhjetor – 20 Janar)

Ambicioz, intim, i sofistikuar, romantik, mbështetës

Duke qenë vetë një person romantik dhe pasionant, do të dëshironit dikë që ndan të njëjtat cilësi. Bricjapi është ambicioz dhe do të donte dikë me atribute të ngjashme ose që është i suksesshëm vetë.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Pranues, intelektual, social, i kujdesshëm, argëtues

Si një Ujor, ju dëshironi dikë që është inteligjent dhe i shqetësuar për gjithçka, ashtu si ju. Partneri ashtu si shenja juaj e zodiakut, duhet të jetë shumë miqësor me miqtë dhe familjen. Kërkoni dikë që është i gatshëm të ndërmarrë një hap të ri vërtet të guximshëm me ju.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

I arsyeshëm, i bazuar, i zhytur në mendime, i sjellshëm, shpirtëror

Ju jeni një person shumë i zhytur në mendime dhe vlerësoni dikë që është gjithashtu një mendimtar i thellë. I kushtoni shumë kujdes dikujt që është një person me këmbë në tokë dhe i lumtur të japë një dorë mirësie. Në një lidhje do të dëshironit që dikush të kujdeset për ju dhe t’ju ndihmojë të relaksoheni gjithashtu.

Të ngjashme