30.5 C
Tirana
Thursday, 26 May, 2022

Zbardhen dokumentet sekrete, talebanët kërcënuan dhe rrahën punonjësit e OKB

Talebanët kanë kërcënuar dhe rrahur punonjësit e OKB -së në Afganistan.

Kjo u zbulua nga një dokument konfidencial i Kombeve të Bashkuara.

Sipas “AFP”, në dokument përshkruhen dhjetëra incidente, përfshirë atë që ndodhi të dielën kur një anëtar i stafit të OKB-së u bllokua rrugës për në aeroportin e Kabulit dhe u rrah.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com