12.5 C
Tirana
Monday, 17 January, 2022

Ylli Manjani i bashkohet Berishës: Ai s’është më doktori i zemrës, por doktori i shpirtit tonë!

Ish-ministri i Drejtësisë nga radhët e LSI-së, Ylli Manjani, ka marrë pjesë në protestën e thirrur nga Sali Berisha përballë Kryeministrisë.

Gjatë fjalës së tij, duke folur për vizitën e Presidentit serb Vuçiç në Shqipëri dhe darkës së tij me Kryeministrin Rama, Manjani tha se “po hanë trutë e peshkut për të na shitur trutë e gomarit”.

Për Presidentin Vuçiç, Manjani bëri thirrje që të njohë Kosovën. Ndërsa për Kryeministrin Rama tha se nuk ka të drejtë dhe as autorizim për të përfaqësuar gjithë popullin në procesin e “Ballkanit të Hapur”.

Në përfundim të fjalës së tij, Manjani ia la foltoren Sali Berishës duke u shprehur se “Ky bulevard s’ka më nevojë për doktorin e zemrës, por atë të shpirtit”.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com