Xhaçka: Lutjet tona shkojnë për familjet e viktimave dhe të lënduarit nga tërmeti në Marok

 Xhaçka: Lutjet tona shkojnë për familjet e viktimave dhe të lënduarit nga tërmeti në Marok

Ministrja në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka shprehu tronditje për tërmetin që goditi Marokun.

“Të tronditur nga tragjedia e shkaktuar nga tërmeti shkatërrimtar në Marok. Zemrat dhe lutjet tona shkojnë për familjet e viktimave dhe të lënduarit”, shkroi Xhaçka nv një reagim në Twitter.

Një tërmet i fortë, me magnitudë 7 të shkallës Rihter, goditi mbëmjen e djeshme rajonin e Marrakech, Marok, duke shkaktuar 632 të vdekur dhe 322 të plagosur.

KUSH DUHET TA DREJTOJË PARTINË DEMOKRATIKE?

View Results

Loading ... Loading ...

tiranaweb.al


Të ngjashme