01/02/2023

Shtëpia e Klodian Çalamanit, 38-vjeçarit i cili vrau 8-vjeçarin Mateo Vasiu është përfshirë nga flakët.

Raportohet se dhoma ku jetonte 38-vjeçari në fshatin Grecalli të Fierit, është shkrumbuar bashkë me orenditë. Nuk dihet ende nëse flakët janë vendosur qëllimisht apo kanë qenë aksidentale.

Shtëpia siç mund të shihet edhe në këto pamje është djegur pjesërisht. Sipas gazetares Sefa dyshohet që flakët të jenë shuar për shkak të shiut që kanë rënë 24 orët e fundit.

Në fshatin Grecalli, Fier, ka marë flakë dhe është djegur pjesërisht banesa e shtetasit K. Ç., 38 vjeç. Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit”, tha policia në një informacion të shkurtër për ngjarjen.

Pak ditë pas ngjarjes së rëndë, kamera e emisionit Uniko hyri brenda kësaj banese ku jetonte Çalamani. Rrëmujë, ambient i çrregullt dhe i pistë, kjo ishte pamja që ofronte dhoma e Klodian Çalamanit. 38-vjeçari ushqehej shpeshherë edhe nga familja Vasiu, të cilëve ai u mori jetën e djalit të tyre të vogël të martën e 16 Nëntorit.