30.5 C
Tirana
Thursday, 26 May, 2022

Vrasja e nënkomisarit Saimir Hoxha, akordohet ndihmë financiare 50 milionë lekë për familjen

Nënkomisari i Lezhës, Saimir Hoxha i cili ndërroi jetë ditën e djeshme është shpallur “Dëshmor i Atdheut” me vendim qeverie. Ministri Çuçi tha se familjarët e Hoxhës do të trajtohen menjëherë financiarisht nga shteti.

Ai garantoi se dy fëmijëve nuk do u mungojë asnjëherë ndihma nga shteti. Çuçi theksoi që deri 18 vjeç fëmijët e Hoxhës do të marrin trajtim, me 170% të pagës së nënkomisarit. Gjithashtu ai tha se për fëmijët është e garantuar trajtimi shëndetësor falas dhe benefitet e tjera.

Gjithashtu familjes së të ndjerit do t’i jepen në mënyrë të menjëhershme një shumë prej 50 milionë lekësh të vjetra nga shteti.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com