VIDEO/ Zvicra në avantazh në Kosovë, një gol vendos pjesën e parë

 VIDEO/ Zvicra në avantazh në Kosovë, një gol vendos pjesën e parë

Kosova 0-1 Zvicra

Kosova dhe Zvicra po përballen  në kuadër të kualifikueseve të Euro 2024, në një sfidë emocionuese. Pak minuta më parë janë publikuar edhe formacionet, me trajnerin Gliha dhe homologun Yakin që kanë ndarë mendjen për rreshtimet.

Në “Fadil Vokrri” për “Helvetët” luajnë titullarë Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri. Dardanët i besojnë Alitit dhe Rrahmanit qëndren e mbrojtjes, ndërsa nga krahët janë Paqarada dhe i zakonshmi Vojvoda. Mesfusha është e pasur në organikë me Bernard Berishën, Fazlijin, Loshajn dhe Valon Berishën, sakaq në sulm spikasin Rashica dhe Muriqi.

KUSH DUHET TA DREJTOJË PARTINË DEMOKRATIKE?

View Results

Loading ... Loading ...

Kosova: Muric, Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Paqarada, Fazliji, Loshaj, V. Berisha, B. Berisha, Rashica, Muriqi.

Zvicra: Sommer, Fernandes, Akanji, Zakaria, Amdouni, Freuler, Xhaka, Rodriguez, Vargas, Schar, Shaqiri.

Minutë pas minute:

45- Mbyllet fraksioni.

30- Muriqi godet me kokë, sfera shkon jashtë. Ndërkohë probleme për Schar, i vjen në ndihmë stafi mjekësor!

26- Kosova rrit presionin, por nuk gjen hapësira. Zvicra kompakte.

16- Kosova i afrohet golit. Rashica pason te Berisha i cili nuk tregohet i saktë. Gjithsesi, arbitri e konsideron aksionin Offside.

14- Gol Zvicra. Ekipi i Yakin zhbllokon takimin me Freuler. Kosova e pëson pas vetëm çerek ore lojë.

 

9- Provon Shaqiri, por goditja ndalet nga portieri. Minuta të qeta.

1- Nis ndeshja.

375445037 780606300415956 3695437476872159480 N
375445037 780606300415956 3695437476872159480 N

()

tiranaweb.al


Të ngjashme