8.5 C
Tirana
Monday, 25 October, 2021

Veliaj: Shtatorin që vjen zona e ‘Freskut’ me shkollat më të mira në vend

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj njofton përmes një statusi në Twitter se, ka nisur puna për kompleksin e ri shkollor te zona e “Freskut”. Sipas tij, shtatori që vjen do e gjejë këtë zonë me shkollat më të mira në vend.

“Nisem punimet per kompleksin e ri shkollor tek Fresku ne vendin ku me pare ishte IMT/PB, te cilet jane spostuar per t’i hapur udhe shkollave aq te nevojshme per komunitetin IKV-Fizike Berthamore-Qesarake-Dajt. Shtatori qe vjen e gjen Freskun me shkollat me te mira ne vend!”, shkruan Veliaj në Twitter.

Në zonën e “Freskut” do të ndërtohet parashkollor i ri, shkollë 9-vjeçare e re dhe një gjimnaz i ri, të gjitha në një hapësirë.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com