13.5 C
Tirana
Thursday, 2 December, 2021

Vaksinimi i jep fund lockdown-it më të gjatë në botë

Lockdown-i më i gjatë në botë që nga fillimi i pandemisë përfundon në Melburn.
Qyteti ka kaluar 262 ditë, gati nëntë muaj, në izolim që nga marsi 2020. Nga nesër, pijet, restorantet dhe kafenetë do të rihapen për personat e vaksinuar plotësisht.

Mbetet detyrimi për të mbajtur një maskë brenda dhe kapacitet i kufizuar.

Autoritetet kishin premtuar heqjen e bllokimit pasi 70 për qind e njerëzve të merrnin dy doza të vaksinës.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com