• 27/03/2023

“U rrita e varfër në fshat”/ Rrëfehet Missi shqiptar që rrëmbeu kurorën e Amerikës

 “U rrita e varfër në fshat”/ Rrëfehet Missi shqiptar që rrëmbeu kurorën e Amerikës

Marinela Shpati i bëri të gjithë krenarë pak ditë më parë, pasi rrëmbeu kurorën e “Miss Michgan America 2022”.

Ditën e djeshme, ajo ishte e ftuar në emisionin “Ftesë në 5” në Top Channl, ku tregoi emocionet e para si Miss.

E pyetur nga moderatorja e njohur, Bieta Sulo, se cili është sekreti që e ka bërë të rrëmbejë kurorë, Marinela veçoi intervistën përpos veshjes dhe pamjes së jashtme

Me origjinë nga një fshat i Lezhës, Marinela tregoi gjithashtu se jeta e saj nuk ka qenë e lehtë dhe se ka ndjerë mungesa materiale gjatë fëmijërisë.

Dje, Shpati tregoi se është pjesë e disa organizatave në ndihmë të fëmijëve të varfër dhe madje ka marrë nën kujdes një fëmijë nga Gana në Afrikë.

Të ngjashme