U gjet e pajetë bashkë me partnerin, zbulohet shkaku i vdekjes së yllit të filmave për të rritur

Është zbuluar shkaku i vdekjes së aktores së njohur të filmave për të rritur, Jesse Jane, e cila u gjet e vdekur në moshën 43-vjeçare së bashku me të dashurin e saj Brett Hasenmueller në shtëpinë e tyre në Moore, Oklahoma.

TMZ raporton se sipas zyrës së ekzaminuesit mjekësor të Oklahoma City, Jesse Jane, një yll në industrinë e filmave për të rritur gjatë fillimit të viteve 2000, vdiq nga një mbidozë aksidentale e fentanilit dhe kokainës.

Jesse Jane, e lindur më 16 korrik 1980, me emrin e vërtetë Cynthia Ann Howell, e filloi karrierën e saj si kamariere në Hooters dhe një konkurrente në konkurset e bukurisë.

Ajo u bë një nga yjet më të mëdhenj në industrinë pornografike të kohës së saj, duke debutuar me Digital Playground në vitin 2002 dhe duke fituar famë në ‘Family Business’ të Showtime.

Ajo arriti një popullaritet masiv me serialin pornografik ‘Pirates’, veçanërisht duke shkëlqyer në vazhdimin ‘Pirates II: Stagnetti’s Revenge’, një prodhim që kushtoi 8 milionë dollarë dhe konsiderohet si një nga filmat porno më të shtrenjtë në histori.

Jane u bë e njohur edhe përmes bashkëpunimeve të saj me Playboy në shfaqjet ‘Night Calls’ dhe ‘Naughty Amatore Home Videos’.

Në vitin 2009, ajo mori pjesë në dokumentarin CBS “Porn: Business of Pleasure”, i cili dha një vështrim të brendshëm në përvojat e jetës reale brenda industrisë së filmave për të rritur.

Jesse Jane, e cila u tërhoq nga industria e pornografisë në vitin 2007, u shfaq gjithashtu në prodhimet kryesore të Hollivudit.

Ajo pati role në filmin ‘Starsky & Hutch’, serialin e njohur ‘Entourage’ dhe ‘The Bad Girls Club’.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com