Tritol në shtëpinë e kreut të FSHF, Armand Duka

 Tritol në shtëpinë e kreut të FSHF, Armand Duka

ARMAND DUKA

Tritol në shtëpinë e presidentit të FSHF, Armand Duka, në qytetin e Durrësit.

Nuk dihet ende nëse ka të lënduar nga ngjarja, por të dhënat e para janë se lënda eksplozive është vendosur në derën e shtëpisë.

TiranaWeb mëson se presidenti i FSHF, Armand Duka është nisur në këto momente nga Tirana në drejtim të Durrësi.

KUSH DUHET TA DREJTOJË PARTINË DEMOKRATIKE?

View Results

Loading ... Loading ...

Aty ndodhen ndërkohë edhe forcat e policisë, të cilat nuk lejojnë gazetarët dhe qytetarët t’i afrohen vendit të ngjarjes.

Kjo ngjarje vjen pas tensioneve mes Armand Dukës dhe kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Ndërkohë, në mesditë forcat e policisë shkuan te biznesi i familjes Duka për kontrolle të befasishme.

Të ngjashme