4.5 C
Tirana
Thursday, 27 January, 2022

Tragjedi për familjen shqiptare në Greqi / Shuhen në aksident prindërit dhe vajza, mbijeton djali

Aksident tragjik në Greqi.

Një familje shqiptare thuajse është shuar nga një aksident në Lamia.

Makina e tyre tip “Toyota” është përplasur me një tanker karburanti duke u kthyer në një grusht hekurishtesh.

Nga përplasja kanë ndërruar jetë në vend, burrë e grua, 46 dhe 43 vjeç si edhe vajza e tyre 22 vjeçe.

E gjallë nga rrënojat e makinës është nxjerrë vetëm djali 17 vjeçar.

Ai ndodhet jashtë rrezikut për jetën dhe po merr mjekimin nga stafi i spitalit të Lamias sipas mediave greke.

Policia po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

TË NGJASHME

TË FUNDIT