15.5 C
Tirana
Saturday, 23 October, 2021

Themelohet një fraksion i ri brenda PD, nga Fatbardh Kadilli, Artan Hoxha, Ivi Kaso, Enno Bozdo…

Ndërkohë që lëvizja e e themeluar nga themeluesi historik i PD-së Sali Berisha ka intensifikuar aktivitetin e saj nëpër Shqipëri këtë të martë brenda radhëve të PD-së është themeluar një fraksion i ri.

Ashtu siç kishte paralajmëruar mbrëmë të “Çim Peka live”, Fatbardh Kadilli, ka prezantuar paraditen e sotme një lëvizje të re brenda Partisë Demokratike, e cila është pagëzuar me emrin “Iniciativa Demokratike”.

Ajo do të funksionojë si një fraksion brenda radhëve dhe filozofisë së PD.

“Në përputhje të plotë me statutin e PD, shpallim krijimin e një nisme të re, e pangjashme dhe e pashfrytëzuar më parë. Këtë mundësi na e jep statuti, për të shfrytëzuar talentet e pashfrytëzuara të kësaj partie. Në sjellim ide, për një mendim të ri politik, për një aksion të ri politik. Kjo strukturë është vetëvepruese, nuk merr porosi, por qëndron brenda kuadrit dhe filozofisë së Partisë Demokratike. Ne kemi vendosmërinë, guximin, pastërtinë të përballemi me të keqen, brenda dhe jashtë nesh. Qëllimi është një Shqipëri e drejtë dhe konkuruese”, deklaroi në fjalën e e tij mes të tjerave Fatbardh Kadilli, i cili është shfaqur hapur kundër kryetarit Basha të cilin e sfidoi edhe për postin në zgjedhjet e fundit.

Pas Kadillit fjalën e kanë marrë edhe Ivi Kaso, Artan Hoxha, Enno Bozdo dhe disa figura të tjera demokrate.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com