Tha se nuk i kishte fyer demokratët, del video e Bardhit: 60% kanë pirë një teke raki e nuk dinë çfarë kanë firmosur

 Tha se nuk i kishte fyer demokratët, del video e Bardhit: 60% kanë pirë një teke raki e nuk dinë çfarë kanë firmosur

Sekretari i Pergjithshem i PD Gazmend Bardhi reagoi ashper dje ndaj lajmit te publikuar ne media se ai kishte ofenduar demokratet duke thene se gjysma e tyre kishin firmosur me nje teke raki perpara.

Ne reagimin e tij, Bardhi tha dje:

“Pas sajesave të ulëta ndaj Kryetarit të PD për gjoja fyerje ndaj anëtarëve të Partisë, prej disa ditëve kanë nisur të njëjtat sajesa ndaj meje, duke më vënë në gojë fjalë që nuk i kam thënë dhe nuk do t’i thoja kurrë për demokratët.”.

Por video e deklarates se Bardhit ne emisionin “Real Story” ka dale publikisht dhe aty shfaqet sekretari i pergjithshem i PD qe pohon me ze e figure:

“Me ka thene se 60 % e tyre kane firmosur me nje teke raki perpara”.

Tani Gazmend Bardhi duhet te dale serish publikisht dhe te kerkoje falje te demokratet.

Të ngjashme