Tërmeti me magnitudë 7, ku vdiqën mbi 1037 persona, Maroku shpall tre ditë zie kombëtare

 Tërmeti me magnitudë 7, ku vdiqën mbi 1037 persona, Maroku shpall tre ditë zie kombëtare

Maroku ka shpallur tre ditë zie pas tërmetit tragjik që la pas mbi 1000 viktima. Flamujt do të jenë në gjysmështizë në ndërtesat publike.

Tërmeti, me magnitudë 7 të shkallës Rihter goditi Marokun qendror, teksa njerëzit dolën në rrugë në Marrakesh dhe qytete të tjera.

Shumë nga vdekjet u tha se ishin në zona malore të vështira.Tërmeti goditi pas orës 23:00 me kohën lokale, në një thellësi relativisht të cekët 71 km në jug-perëndim të Marrakeshit, sipas Shërbimit Gjeologjik të SHBA-së.

KUSH DUHET TA DREJTOJË PARTINË DEMOKRATIKE?

View Results

Loading ... Loading ...

tiranaweb.al


Të ngjashme