Tërmet në Ohër, panik mes pushuesve! Lëkundjet ndjehen në Pogradec dhe Prrenjas

Lëkundje tërmeti në qytetin e Pogradecit duke sjellë panik tek banorët.

Deri më tani nuk raportohen probleme nga lëkundja që duket se epiqendrën sipas raportimeve të para e ka patur në Maqedoninë e Veriut, 15 km larg Ohrit.

Magnituda e tërmetit ka qenë 3.5 e shkallës Rihter.

Lëkundja është ndierë edhe në fshatrat e Pogradecit ashtu siç është ndjerë edhe në Prrenjas e fshatra të kësaj bashkie.

/a.r

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com