-5.5 C
Tirana
Thursday, 27 January, 2022

“Të kenë çfarë flasin me Yuri Kim”, Kryemadhi trondit me deklaratën për Bashën dhe Bardhin

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi i është përgjigjur Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi në lidhje me deklaratën e tij se PD i ka ofruar LSI, 15 mandate në zonë të sigurt.

Kryemadhi tha se Bardhi ka shumë gjëra për të sqaruar në lidhje me çështjen e Elbasanit.

Ajo i referohet ngjarjes së ndodhur një javë para zgjedhjeve ku Arbër Paplekaj vrau Pjerin Xhuvanin, pasi dyshonte se ky i fundit do të blinte votat e qytetarëve.

“Zoti Bardhi e mori përgjigjen. Zoti Bardhi e para nuk ka qenë në asnjë nga takimet e mia dhe zotit Vasili me zotin Basha. Zoti Bardhi ka qenë vetëm në takimin kur jemi ballafaquar për çështjen e Elbasanit.

Që ja kam bërë të qartë hapur mos dil garant bandave të Elbasanit që ti do jesh Ministër i Brendshëm sepse do të kesh probleme ti dhe Partia Demokratike. Dhe kur i kërkoi zoti Basha të dilte në konferencë shtypi nuk pranoi dilte kështu që e mbyll etapën me zotin Bardhi. Zoti Bardhi ka shumë gjëra për të sqaruar më drejtësinë për çështjet e Elbasanit.

Dhe zoti Bardhi dhe zoti Basha kanë shumë gjëra për të sqaruar dhe me ambasadoren amerikane për mashtrimet që kanë bërë në emër të LSI në zyrën e saj.

Kështu që duhen të jenë shumë të kujdesshëm zoti Bardhi dhe kushdo tjetër për thashethemet që përdorin në tavolinë në emër të LSI dhe ambasadores amerikane”, u shpreh Kryemadhi për News24.

TË NGJASHME

TË FUNDIT