• 10/06/2023

SPAK hap dyert me forcë dhe sekuestron 2 vila të Ahmetajt, motra nxjerrë në shitje apartamentin luksoz 360 mijë euro

 SPAK hap dyert me forcë dhe sekuestron 2 vila të Ahmetajt, motra nxjerrë në shitje apartamentin luksoz 360 mijë euro

Pas kontrollit të ushtruar pak ditë më parë, SPAK ka marrë vendimin për të sekuestruar 2 nga 3 vilat në kuadër të hetimit ndaj ish-zv. Kryeministrit Arben Ahmetaj.

Vilat dyshohet se janë ndërtuar me para korrupsioni.

Më herët ish-gruaja e Arben Ahmetaj, ka deklaruar se vila nuk është pronë e saj. Gjatë marrjes në pyetje Maçka, ka pretenduar se vilën në Palasë ja ka lënë një shoqja e saj e cila jeton në Zvicër dhe pretendon se ka vetëm një banesë në ish-Bllok.

Burime për Report Tv bëjnë të ditur se është dera e vilës në Palasë të Vlorës, një nga zonat më luksoze turistike në bregdetin e jugut, është hapur me forcë nga zjarrfikësja, ndërsa janë sekuestruar sende personale dhe fatura.

Mësohet se janë sekuestruar fatura e dokumente në emrin e saj, që verifikojnë se banesa është në pronësi të saj. Veprimet e BKH-së janë kryer me mbështetje të policisë së Vlorës.

Ndërkohë motra e Ahmetajt, Brunilda Mene, po nxiton të shesë një apartament luksoz me vlerë 360 mijë euro tek Liqeni i Thatë në Tiranë.

Nuk dihet burimi i parave.

Prapaskena.com

Të ngjashme