12.5 C
Tirana
Monday, 17 January, 2022

Si u montua foto e Sali Berishës me Enver Hoxhën, ja portreti origjinal që u përdor

Në fillim të dhejtorit të këtij viti, emisioni “Fiks Fare” nxitoi të publikojë një fotografi ku sipas emisionit shfaqej Sali Berisha në një takim me Enver Hoxhën. Për ta bërë më të besueshme fotografinë, ‘Fiksi’ raportonte madje edhe periudhën se kur është shkrepur ajo.

Emisioni dhe disa portale raportuan se bëhej fjalë për një fotografi në fund të viteve 1970. Mirëpo këto vite janë lehtësisht të identifikueshme duke marrë parasysh moshën/portretin e Enver Hoxhës dhe të shoqes.

Por a ka qenë Sali Berisha vërtetë në një takim të tillë? “Fiksi Fare” dhe të tjerë shprehen se ai ka shkuar për të uruar datëlindjen e Liljana Hoxhës. Mirëpo nga kërkimet e fundit, rezulton se e gjitha është një montazh.

Sali Berisha mund ta ketë takuar Enver Hoxhën 1 mijë herë, por jo në këtë rast ku publikut i është servirur një fotomontazh. Për ta kuptuar, shihni voton origjinale që i është marrë Sali Berishës për t’ja bashkëngjitur asaj ku ndodhet Hoxha. Tani nuk ka nevojë më për fjalë:

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com