• 09/06/2023

Shqipëria, “manita” ndaj San Marinos dhe zë vendin e dytë në grup

 Shqipëria, “manita” ndaj San Marinos dhe zë vendin e dytë në grup

Shqipëria ka fituar 5-0 ndaj San Marinos, në një ndeshje të dominuar nga fillimi në fund.

Rey Manaj, në minutën e 32, përfitoi nga një pasim me kokë i Bares në zonë, për të kaluar në avantazh kuqezinjtë. Futbollisti i ri i Spezias e dërgoi topin në rrjetë edhe dy herë të tjera në pjesën e parë, por VAR-i i anuloi për pozicion jashtë loje.

Në pjesën e dytë, me aktivizimin e Roshit dhe Brojës në vend të Trashit dhe Bajramit, kuqezinjtë gjetën rrugën e rrjetës edhe 4 herë të tjera, me anë të Laçit (58’), Brojës (61’), Hysajt (68’) dhe Uzunit (80’).

Të ngjashme