32.5 C
Tirana
Friday, 1 July, 2022

Shkencëtare, kërcimtare dhe ‘yll’ Instagrami / Kush janë fëmijët e Putin që nuk i ka pranuar kurrë

Presidenti rus Vladimir Putin është aktualisht një nga njerëzit më të vëzhguar në botë mes pushtimit të Ukrainës nga vendi i tij. Ai ka qenë në qendër të vëmendjes së medias globale që kur trupat ruse marshuan përtej kufirit në fund të muajit të kaluar dhe ka bërë tituj për vite me radhë si sundimtar i vendit më të madh në botë dhe një figurë kyçe e politikës ndërkombëtare.

Por pavarësisht prirjes së tij për intervista të gjata, konferenca shtypi dhe fjalime televizive, 69-vjeçari ka mbetur gjithmonë në hermetik për jetën private, veçanërisht për fëmijët e tij. Putin kurrë nuk e ka pranuar publikisht se ka fëmijë, megjithëse dihet se ai ka dy vajza me ish-gruan e tij.

Por shumë kanë spekuluar se ish-kreu i KGB-së ka gjithashtu një fëmijë me gjimnasten e famshme ruse, ndërsa të tjerë thonë se ai lindi një fëmijë tjetër me një ish-pastrues.

Putin ka thënë më parë: “Kam një jetë private në të cilën nuk lejoj ndërhyrje. Duhet të respektohet”. Por çfarë dihet deri më tani për fëmijët e Putin?

Shkencëtare, kërcimtare dhe ‘yll’ Instagrami/ Zbuloni kush

Maria Faassen

Në moshën 36-vjeçare, Maria Faassen është fëmija i parë i Putinit dhe vajza më e madhe e dy fëmijëve të përbashkët me ish-gruan e tij, Lyudmila Putina, nga e cila u nda në vitin 2013 pas 30 vitesh martesë.Putina, e cila lindi Lyudmila Shkrebneva, u takua me Putinin në fillim të viteve 1980 ndërsa të dy studionin në Universitetin Shtetëror të Leningradit.

Shkencëtare, kërcimtare dhe ‘yll’ Instagrami/ Zbuloni kush

Çifti u martua më 28 korrik 1983, dhe Maria lindi në prill 1985.

Maria Vladimirovna Putina dhe e njohur gjithashtu si Maria Vorontsova  mban emrin e nënës së Putinit, Maria Ivanovna Shelomova, dhe dukej e destinuar të bëhej shkencëtare që në fillim.

Ajo tregoi aftësi të mëdha për shkencat në shkollë si fëmijë i vogël në Gjermaninë Lindore dhe si adoleshent në Moskë, përpara se të vazhdonte studimet për biologji në Universitetin Shtetëror të Shën Petersburgut. Pas përfundimit të studimeve, ajo hyri në shkollën e mjekësisë në Moskë dhe që atëherë është bërë një endokrinologe pediatrik dhe një nga ekspertët më të mirë të Rusisë për nanizmin.

Ajo së fundmi u shfaq në televizionin shtetëror rus për të diskutuar kërkimet e saj mbi testimin gjenetik dhe përpjekjet për të luftuar sëmundjet e rralla gjenetike te fëmijët.

Shkencëtare, kërcimtare dhe ‘yll’ Instagrami/ Zbuloni kush

Ajo është e martuar me biznesmenin holandez Jorrit Faassen me të cilin ka një fëmijë, duke e bërë presidentin rus gjysh.

Katerina Tikhonova

Katerina Yekaterina Vladimirovna Putina, është fëmija i dytë i Presidentit rus dhe motra më e vogël e Maria.

Katerina hoqi mbiemrin Putina, duke zgjedhur në vend të kësaj të merrte mbiemrin e gjyshes së saj nga nëna, Yekaterina Tikhonovna Shkrebneva. Ajo lindi në gusht 1986 dhe ndoqi të njëjtat shkolla në Gjermaninë Lindore dhe Moskë me motrën e saj, por mori një drejtim krejtësisht të ndryshme.

Shkencëtare, kërcimtare dhe ‘yll’ Instagrami/ Zbuloni kush

Edhe pse 35-vjeçarja tani është drejtoreshë për Institutin për Kërkime Matematikore të Sistemeve Komplekse në Universitetin Shtetëror të Moskës dhe gjithashtu ka studiuar në Universitetin Shtetëror të Shën Petersburgut, Katerina është ndoshta më e njohur për suksesin e saj si kërcimtare rock ‘n roll.

Katerina u bë anëtare e Këshillit të Rusisë për Zhvillimin e Kulturës Fizike dhe Sporteve Masive në vitin 2019, dhe gjithashtu ka luajtur një rol kyç në zhvillimin e vallëzimit akrobatik rock ‘n roll – diçka që ka qenë prej kohësh një disiplinë e veçantë.

Shkencëtare, kërcimtare dhe ‘yll’ Instagrami/ Zbuloni kush

Për vite, vajza e dytë e Putinit shërbeu si zëvendëspresidente për zgjerimin dhe marketingun në Konfederatën Botërore të Rock and Roll (WWRC). Katerina ka qenë më parë e martuar me Kirill Shamalov – pronar i SIBUR Holding, një kompani ruse petrokimike – dhe djali i bashkëpronarit të një prej bankave më të mëdha të Rusisë. Çifti u divorcua në vitin 2018, dhe u zbulua se ata ndanin pasuri prej rreth 2 miliardë dollarësh.

Luiza Rozova

Luiza Rozova, 18 vjeç, nuk është pranuar kurrë zyrtarisht nga presidenti rus, por shumë besojnë se ajo është fëmija i tretë i Putinit.

Luiza është vajza e pastrueses, e kthyer në multimilionere, Svetlana Krivonogikh, 45 vjeç, tani një bashkë-pronare e një banke të madhe ruse dhe një nga gratë më të pasura të vendit.

Shkencëtare, kërcimtare dhe ‘yll’ Instagrami/ Zbuloni kush

Lideri rus mendohet se ka pasur një lidhje me Krivonogikh dhe vetë Rozova e ka pranuar për rusisht GQ se ajo ndoshta duket e ngjashme me një Putin të ri. Krivonogikh nuk i ka komentuar kurrë pretendimet se vajza e saj ishte me Putin. Rozova, e cila kishte 84,000 ndjekës në Instagram, ndaloi së postuari publikisht pesë muaj më parë kur u ngritën për herë të parë dyshimet për grumbullimin e trupave ruse në kufirin ukrainas, duke shkaktuar dyshimin se Putini e kishte detyruar të heshte.Disa besojnë se Rozova nuk është fëmija më i vogël i Putinit.

Shkencëtare, kërcimtare dhe ‘yll’ Instagrami/ Zbuloni kush

Presidenti rus ka qenë prej vitesh i përfshirë në polemika mbi lidhjen e tij të dyshuar me Alina Kabaeva,një gjimnast olimpike.Kabaeva është një nga gjimnastet më të dekoruara në historinë e gjimnastikës ritmike, me 2 medalje olimpike, 14 medalje të Kampionatit Botëror dhe 25 medalje të Kampionatit Evropian.Shumë rusë e panë atë si arsyen e prishjes së martesës së Putinit me Lyudmila, nëna e dy vajzave të para të Presidentit.

Alina ka qenë prej kohësh e lidhur me Putinin, ata janë fotografuar në ngjarje të panumërta së bashku, dhe Kabaeva dikur foli për një burrë misterioz, të cilin ajo tha se e do shumë. Gjimnastja u fotografua shtatzënë në vitin 2015, duke ndezur thashethemet se ajo ka sjellë në jetë fëmijët e Putin.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
backlinkbacklink alwso shellseoankara escortucuz sigarafree shopcamel sigaracaptain blackdjarum blackCavallo SigaraDunhill SigaraHarvest SigaraMarvel sigaraSenator sigaraAl Capone SigaraOme SigaraMarlboro Double FusionMarlboro ShuffleMarlboro TouchMarlboro RedMarlboro TouchMarlboro Edge SlimMarlboro Touch Bluecaptain blackgörükle escortyalova escorthacklink satışhacklinksite analizseo analizhacklink alhacklink nedirbacklinkmini shellmadspot shellwso shell txtBase 64 Encodealfa shellIndoxploit shellindoxploit shellb374k shellphp Mailleradana escortadana escortsohbet numaralarıcialis fiyatcialis 20 mgcialis 5 mgcialis 100 mgcialis satışcialis jelcialis siparişcialiscialis nedirviagra fiyatviagra 100 mg fiyatviagraviagra fiyatviagra nedircialis fiyatıcialis jelcialiscialis 5 mgcialis 20 mgcialis 100mggeciktirici spreygeciktiricistag 9000liftanovagravigrandeorcafilflynta 20 mgcombo 100 mgsildegravigrandejeligrasinegralifta 5 mglifta 20 mgdegraviagra 100 mgviagra fiyatıviagra nedirviagra siparişcinsel hastalıklarcialis jelcialis 20 mg eczane fiyatıcialis 5 mg 28 tablet fiyatcialis 100 mgcialis 20 mgcialis satışkamagra jel fiyatkamagra nedirkamagrakamagra hapkamagra jelankara escortmersin escortizmir escortantalya escortadana escortBursa Escortdenizli escortdiyarbakır escorteskişehir escortgaziantep escortistanbul escortkayseri escortkocaeli escortkonya escortkütahya escortmalatya escortsakarya escortsamsun escortsivas escorttekirdağ escorttrabzon escorturfa escortvan escortbodrum escortmarmaris escortfethiye escortkuşadası escortçeşme escortdidim escortbuca escortbornova escortkarşıyaka escortkonak escortalsancak escortaliağa escortgöztepe escortgaziemir escortkarabağlar escortesenyurt escortbeşiktaş escorttuzla escortfatih escortpendik escortbeylikdüzü escortgaziosmanpaşa escortkartal escortbağcılar escortsilivri escortümraniye escortmaltepe escortbeyoğlu escortbahçelievler escortbaşakşehir escortbahçeşehir escortesenler escortüsküdar escortkadıköy escortşişli escortmecidiyeköy escortsarıyer escorttaksim escortetiler escortbebek escortataşehir escortbakırköy escortzeytinburnu escorteyüp escortavcılar escortbüyükçekmece escortkurtköy escortşirinevler escortbayrampaşa escortkasımpaşa escortescortbacklink salesFile Manager shellb374k shellk2ll33d shellBypass shellMadspot shellbedava bonus1xbet girişdert hattıdert hattısohbet hattımersin escortgaziantep escortbedava bonusgaziantep escortGoogle Sıra Bulucupubg hile alSobranie Sigaracaptain blackdjarum blackmarlboro double fusionmarlboro touch blueCavallo Sync MentollüParliament Night Bluewinston dark bluewinston slender bluekent switchkent d range bluecaptain blackmarmaris escortmarvel sigarawinston dark blue fiyatwinston slender bluemarlboro touchparliament night blue fiyatcaptain blackmarlboro double fusionolmeca tekila fiyatdjarum blackheets sigaraparliament reservemonte cristo habanacamel sigarakent switch fiyatlucky strikefree shopmarlboro touch blue fiyatmarlboro double fusionmarlboro goldharvest sigarar57 shellalfa shellcaptain blackmarvel sigarawinston dark bluemarlboro touch blueparliament night blue fiyatcavallo sigaramarlboro double fusionlm sigaraadana escortparliament night blue fiyatafyon escortaydın escortbalıkesir escortbolu escortçanakkale escortedirne escortelazığ escorterzurum escorthatay escortısparta escortmanisa escortmaraş escortmardin escortmuğla escortmuş escortrize escorttunceli escortuşak escortyozgat escorttokat escortzonguldak escortaksaray escortyalova escortağrı escortamasya escortalanya escortmanavgat escortankara escortantalya escortbursa escortdenizli escortdiyarbakır escorteskişehir escortgaziantep escortistanbul escortizmir escortkayseri escortkocaeli escortkonya escortkütahya escortmalatya escortmersin escortsakarya escortsamsun escortsivas escorttekirdağ escorttrabzon escorturfa escortvan escortmarmaris escortbodrum escortfethiye escortkuşadası escortçeşme escortdidim escortbuca escortbornova escortkarşıyaka escortkonak escortalsancak escortaliağa escortgaziemir escortkarabağlar escortesenyurt escortbeşiktaş escorttuzla escortfatih escortpendik escortbeylikdüzü escortgaziosmanpaşa escortkartal escortbağcılar escortsilivri escortümraniye escortmaltepe escortbeyoğlu escortbahçelievler escortbaşakşehir escortbahçeşehir escortesenler escortüsküdar escortkadıköy escortşişli escortmecidiyeköy escortsarıyer escorttaksim escortetiler escortbebek escortataşehir escortbakırköy escortzeytinburnu escorteyüp escortavcılar escortbüyükçekmece escortkurtköy escortşirinevler escortbayrampaşa escorthalkalı escortafyon escortaydın escortbalıkesir escortbolu escortçanakkale escortedirne escortelazığ escorterzurum escorthatay escortısparta escortmanisa escortmaraş escortmardin escortmuğla escortmuş escortrize escorttunceli escortuşak escortyozgat escorttokat escortzonguldak escortaksaray escortyalova escortağrı escortamasya escortalanya escortmanavgat escortsincan escortwso shellwso green shellredwin girişsupertotobet girişyalova escortşişli bayan escortşişli escortistanbul escortgörükle escortistanbul escortmecidiyeköy escortşişli escortkurtköy escortsosyal ablagaziantep escortlarısohbet hattısohbet hatlarısohbet numaralarıkent d range blueMelbetpendik escortcamel sigaraparliament night blue fiyatvotka fiyatlarımarlboro double fusionviagra fiyatcaptain blackçam balı faydalarıçam balı nedirtuzla escortaydınlı escortorhanlı escorttepeoren escortyalova escortbursa escortgorukle escortbursa escort bayanbursa sinirsiz escortbursa escortescort bayanaltiparmak escortnilüfer escortotele gelen escortbursa merkez escortbursa merkez escortbursa escortescort bayanaltiparmak escortbursa eve gelen escortbursa otele gelen escortbursa sınırsız escortgörükle escortescort bursatuzla escorttuzla escort bayanwhmcs killer v4bodrum escortbodrum escortbodrum escortbayrampaşa escortbeşiktaş escortçağlayan escorttaksim escortbakırköy escortistanbul escortgüngören escortkasımpaşa escortkaynarca escortesenyurt escortistanbul escortacıbadem escortadalar escortadapazarı escortalibeyköy escortaltınşehir escortanadoluhisarı escortanal escortarnavutköy escortatakent escortbahariye escortbahçeköy escortbahçelievler escortbalmumcu escortbaşakşehir escortantalya escort bayanbebek escortbebek escortataşehir escortbeyazıt escortbeykoy escortbeyoğlu escortbomonti escortbüyükdere escortcaddebostan escortçamlıca escortçapa escortcavusbaşı escortcebeci escortçengelköy escortcevizlibağ escortçiftehavuzlar escortcihangir escortçubuklu escortdikilitaş escortdragos escortdudullu escortedirnekapı escortkurtköy escorteminönü escortescort lazımankara escortkemerburgaz escortatalar escortömerli escorttopkapı escortzeytinburnu escortavcılar escorterenköy escortgebze escorthalkalı escortşişli escorteve gelen escorteyüp escortfenerbahçe escortfeneryolu escortfikirtepe escortfındıklı escortfındıkzade escortflorya escortfulya escortgalata escortgaziosmanpaşa escortgrup escortgulhane escortgulsuyu escortharbiye escortharem escortharem escorthasanpaşa escortincirli escortıspartakule escortistanbul masajistanbul escortistanbul escortkabataş escortdjarum blackolimpbet kzmarlboro double fusionlifta 20 mglifta 5 mgdegraorcafilviagra hapviagra siparişviagra fiyatıviagra satışviagraeczacıbaşı viagra fiyatlarıviagra siparişviagra fiyatıdjarum blackyalova escortçınarcık escortsertleştirici hap çeşitlerisertleştirici hap yorumlarıcinsel hap çeşitlerieczanede satılan cinsel güç ilaçlarısertleştirici hap isimlericinsel hap isimlericinsel gücü artıran ilaçlarpenis sertleştirici hap çeşitlericinsel güç artırıcı ilaç isimleriereksiyon hapı isimlerisertleştirici ilaç isimlerişişme bebek çeşitlericinsel güç arttırıcı hap isimlerieczanede satılan cinsel ilaç isimlerien iyi performans arttırıcı ilaç isimleripenis serleştirici haplarerkeklerde cinsel gücü artıran ilaç isimleribayan istek arttırıcı damla çeşitleribayan azdırıcı hap çeşitlericinsel güç arttırıcı hap çeşitleridjarum blacksertleştirici hap markalarıpenis sertleştirici ilaç çeşitlerisertleşmeye en iyi ilaçcinsel ilaç isimlerierkek cinsel gücü arttırıcı ilaç çeşitlericaptain blackcinsel gücü artıran ilaç fiyatlarıcinsel güç arttırıcı ilaç yorumlarıeczanede satılan cinsel gücü arttıran ilaç isimleriereksiyon sağlayıcı ilaç çeşitlericinsel güç arttırıcı ilaçcinsel gücü arttıran ilaç markalarıen iyi geciktirici hap isimlerien iyi geciktirici sprey çeşitlerimarlboro double fusioncamel sigaracinsel gücü artıran ilaç incelemeleridjarum blacksertleşmeye iyi gelen ilaç isimlerimarlboro goldeczanede satılan viagrawinston lightwinston dark bluecialis resmi satış sitesiMarlboro Touch Graycinsel güç arttırıcı macunvega 100 mg hapcaptain black bluenovagra geciktirici hapçin topu siparişolmeca tekilaeczane cialis fiyatıBackwoods Islak Purocialis satın alerkek azdırıcı damlaviagra kremi satın alviagra satış fiyatıerkek azdırıcı hap isimleriwinston dark blue fiyatiçmeler escorttepeören escortaydınlı escortorhanlı escortyalova escortfree shopsex hikayependik escortyalova escortgörükle escortçınarcık escortkartal escorttuzla escortpendik escortmaltepe escortbostancı escortataşehir escortdjarum blackabana haberagrı habertunceli haberafyon haberescortescortescortescortescortescortescortescortescorthttps://www.festivaldecraponne.com/kartal escortyapay kızlık zarışişli escortşişli escort bayankurtkoy escorttuzla escortsoundtracker.fmsoundtracker.fmsoundtracker.fmsoundtracker.fmsoundtracker.fm/bnsoundtracker.fm/en/mecidiyeköy escortEn İyi Geciktirici Hap İsimleri ve ÇeşitleriCinsel Gücü Artıran Macun İsimlerikent slim blackchivas regalyeşil peri