• 10/06/2023

Shembet magazina me patate, të paktën 8 viktima

 Shembet magazina me patate, të paktën 8 viktima

Të paktën 8 persona humbën jetën ndërsa shumë të tjerë mbetën të lënduar pas shembjes së një magazine në shtetin e Uttar Pradesh në Indi.

Kati i dytë i magazinës u shemb për shkak të peshës së madhe të patateve të magazinuara aty, që zunë poshtë punëtorët.

Ekipet e shpëtimit shkuan menjëherë në vendngjarje dhe nisën kërkimet për të mbijetuar pasi sasia e patateve që ranë mbi punëtorët ishte shumë e madhe.

Të ngjashme